İsviçre’de kripto para bankası açıldı

 İsviçre’de kripto para bankası açıldı

İsviçre’de kripto para bankası açıldı. İsviçre’de faaliyetlerini yürüten eski ismiyle SEBA Crypto AG tarafından yapılan resmi açıklamayla birlikte bankacılık için gereken lisanların alındığı açıklandı. İsviçre Finansal Piyasalar Denetleme Kurumu’ndan (FINMA) Ağustos ayında bankacılık ve menkul kıymetler satıcılığı için lisans aldı, tam denetimli bir kurum olduğu açıkladı. Dünya’nın güvenilir finans merkezi olarak gördüğü İsviçre’de bu tarz girişimlerin olması oldukça olumlu karşılanıyor. Ayrıca diğer ülkelerde de benzer girişimlerin olması gerektiği söyleniyor.

Güvenilir kripto para alımı amacına hizmet ediyor

Banka’nın CEO’sundan detaylı bir açıklama geldi. SEBA CEO’su Guido Buhler, SEBA’da hesap açanların dijital varlık sektörünün imkanlarından güvenli bir şekilde yararlanabileceğini vurguladı. Ayrıca şunları da açıklamalarına ekledi:

”18 ay içerisinde bir banka kurup, yatırımcılardan 100 milyon İsviçre Frangı (100,5 milyon dolar) topladığımız ve bankacılık lisansı aldığımız için gurur duyuyoruz.”

5 adet kripto para ile hizmet veriyor

SEBA, müşterilerine SEBA wallet uygulaması, e-bankacılık hizmetleri ve SEBA kart sunuyor. Kart, Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Stellar (XLM), Litecoin (LTC) ve Ether Classic (ETC) dahil beş büyük kripto para desteğinde bulunacak. Sunulan kart 42 milyon yerde satışa sunulacak ve SEBA kripto paraların tanıtılmasında etkin rol oynayacak. Bankacılık standartlarıyla kripto para ile hizmet verecek olan SEBA güvenilir kripto para alım satımı için bilinen bir adres olacaktır. İnsanların kripto paralarda görmek istediği güvenliği sunan SEBA hakkında daha çok haber duyacağız. Güvenilir ve denetimli bir banka olmasından dolayı dünyada ses getirecek bir girişim olarak görülüyor.

 

Daha fazla haber için TwitterInstagramTelegram hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

 

İlginizi Çekebilir

Avrupa MB Eski Başkanından Bitcoin açıklaması

Libra’yı IMF yönetse daha güvenilir olur açıklaması

Rusya vatandaşlarının Bitcoin’lerine el koyabilir

 

 

Gökhan Kaya

0 Comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir