Bitcoin ile 15 milyon dolarlık daire satışı yapıldı

 Bitcoin ile 15 milyon dolarlık daire satışı yapıldı

Bitcoin hayatımıza girmeye devam ediyor. 17 Aralık 2017 tarihinde zirve noktasına ulaşmış ve 19.289 dolar seviyelerine gelmişti. O günden bugüne kadar insanların ilgisini çeken bir yatırım aracı olarak hatırlanır oldu. Kripto paraların babası olarak tanımlanan Bitcoin ile alışverişte yavaş yavaş yaygınlaşmaya başlanıyor. Sabit bir fiyatının olmaması kafaları karıştırsa da bazı firmalar Bitcoin ile ödeme kabul ediyorlar. Bitcoin ile 15 milyon dolarlık daire satışı yapıldı. Detaylar:

Bitcoin ile İlk Alışveriş

22 Mayıs 2010 tarihinde 10.000 Bitcoin karşılığında pizza alımı ile gerçekleşti. 10.000 Bitcoin o zamanlarda iki pizza parası ediyordu. Ancak şu an o pizzalar tam tamına 508 milyon Türk lirası değerinde. Bitcoin şu an 50.800 Türk lirası fiyatıyla alıcı buluyor. Bitcoin’in bu seviyelere geleceğini bilse acaba o pizzaları yer miydi diye düşünmekten alıkoyamıyoruz kendimizi. O zamanlardan başlayan Bitcoin ile alışveriş işlemleri günümüzde de az da olsa gerçekleşiyor. Daha çok ucuz birtakım şeylerin satışında kullanılan Bitcoin bu sefer hiç azımsanmayacak bir servet değerinde bir evi satın almak için kullanıldı.

 

 

Bitcoin ile 15 milyon dolarlık daire satışı yapıldı

Amerika Birleşik Devletleri’nde gayrimenkul danışmanlığı yapan Ben Shaoul, New York’ta lüks bir dairenin satışını 15.3 milyon dolar değerinde Bitcoin ile gerçekleştirdi. Alıcı firma ise kripto para kullanımının en yaygın olduğu ülkelerden biri olan Tayvan merkezli. Ödeme ise Bitpay ve Starr uygulamalarıyla gerçekleştirildi.

Bitcoin ile alışverişin yaygınlaşması çok güzel bir gelişme olarak görülebilir ancak Bitcoin’in sabit bir fiyatının olmadığı ve fiyatının yükselme ihtimalinin olması satış sonrası mutluluğunu hüzne çevirebilir. Bu sebepten dolayı böyle bir ticaret gerçekleştirmeden önce çok düşünmek gerekiyor. 2015 yılında 800 Bitcoin karşılığında evini satan kişinin yaşadığı pişmanlık haberlere konu olmuştu.

 

Daha fazla haber için TwitterInstagramTelegram hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

 

İlginizi Çekebilir

Avrupa MB Eski Başkanından Bitcoin açıklaması

Libra’yı IMF yönetse daha güvenilir olur açıklaması

Rusya vatandaşlarının Bitcoin’lerine el koyabilir

Gökhan Kaya

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir