Rusya vatandaşlarının Bitcoin’lerine el koyabilir

 Rusya vatandaşlarının Bitcoin’lerine el koyabilir

Rusya İçişleri Bakanlığı Rus vatandaşların Bitcoin‘lerine el koyabilir. Ortaya atılan iddiaya göre kripto para kullanarak kara para aklama, vergi kaçırma vb. gibi suçlarda yaşanan artıştan dolayı böyle bir karar alınabileceği konuşuluyor. Rusya vatandaşlarının Bitcoin’lerine el koyabilir ve bu kripto paraları oldukça fazla olumsuz etkiler.

Rusya Devleti vatandaşların kripto paralarına el koymanın yollarını arıyor olabilir. Kripto paraların daha çok yasa dışı işlerde kullanıldığını ileri süren Rusya, çareyi böyle buldu. Rusya Federal Meclisi bu konu hakkında bir komite kurdu ve başına Nikita Kulikov‘u getirdi. Kulikov’un yaptığı açıklama ise şöyle:

”Dijital para kullanarak işlenen suç sayısı sürekli olarak arttığı ve tüketiciler yeteri kadar korunamadıkları için dijital varlıkları kontrol etmenin yeni yollarını bulmak zorundayız.”

 

Rusya vatandaşlarının Bitcoin’lerine el koyabilir

 

Kripto Para Şirketlerinin Tutumu Ne Olacak?

Bitcoin kadar diğer kripto para şirketleri de bu konudan olumsuz etkilenebilir. Rusya gibi büyük bir ülkenin vatandaşlarını kaybetmek birçok şirketin gözünü korkutabilir. Bu sebepten dolayı kripto para şirketleri Rusya Devleti ile görüşmeler düzenleyip daha açıklayıcı tutum sergileyebilir. Kripto para yatırımcılığı normal yatırımlardan farklı ve gizlilik esası olduğu için Rusya’nın vatandaşlarının Bitcoin’lerine nasıl el koyacağı henüz bilinmiyor. Kripto para cüzdanları, bankada yer alan hesaplardan tamamen farklı bir yapıda olduğu için belirsizlik sürüyor.

 

İlginizi Çekebilir

Azerbaycan Blockchain tabanlı kimliğe geçiyor

Galatasaray’ın kripto parası hazır

Cumhurbaşkanlığı dijital para müjdesini verdi

 

Daha fazla haber için TwitterInstagramTelegram hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Youtube kanalımıza abone olmak için tıklayın.

 

Gökhan Kaya

0 Comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir