Çin’in Blockchain yatırımları artıyor

 Çin’in Blockchain yatırımları artıyor

Çin süper bir güç olmak için her açıdan çalışmalarını sürdürüyor. Yeni bir teknoloji olan Blockchain, Çin’de oldukça rağbet görüyor. Yapılan araştırmalara göre Çin’in 2023 yılına kadar Blockchain’e toplamda 2 milyar dolar yatırım yapması bekleniyor.

2023’e Kadar 2 Milyar Dolar Yatırım Bekleniyor

Çin’in Blockchain yatırımları artıyor. Çin 2023 yılına kadar Blockchain’e 2 milyar dolar yatırım yapması bekleniyor. Amerika piyasa istihbarat şirketi IDC’nin araştırmasına göre Çin’in yapmış olduğu ve yapacağı Blockchain yatırımlarını bankacılık sektörü için yaptığı iddia ediliyor. Blockchain teknolojisinin resmi olarak tanınması kullanım alanlarını ve sektördeki harcamaları arttıracağına kesin gözüyle bakıyor. Çin gibi büyük bir devletin yapacağı resmi yatırımlar Blockchain teknolojisine büyük yatırımların yapılmasına sebep olacaktır.

Çin ve Blockchain

Çin devlet başkanının yapmış olduğu açıklamalar halkın kripto paralara ve Blockchain teknolojisine ilgisini arttırmış durumda. Yapılan açıklamalara ve çıkan yasalardan sonra halka ”Bitcoin değil, Blockchain” uyarılarında bulunulsa da pek etkili olmamış gibi görünüyor. Çıkan yasa sonrası ve açıklamalardan sonra Bitcoin fiyatında artış yaşanmasının sebebi Çin halkı olarak gösteriliyor.

Blockchain‘in şu an başlıca kullanım alanı Bitcoin. Bitcoin dışında ise bankacılık sektörünün kullanmaya başladığı teknoloji hayatımıza birçok katkı sağlayacak. Bankacılık sektörünün bu teknolojiyi kullanmak istemesinin asıl sebebi ise yüksek güvenlik imkanı veriyor olmasıdır. Bankalar siber saldırılara maruz kalabiliyor ve müşterilerine büyük mağduriyetler yaşatabiliyorlar. Bunun dışında Blockchain’in en büyük faydalarını şöyle daha rahat anlayabiliriz. Bankalar ellerindeki verileri tek bir yerde tutarlar ve bu güvenlik sorunlarını beraberinde getirir. Ancak Blockchain’de veriler güçlü algoritmik şifrelerle oluşturulur ve koruma sağlar. Kişilere harflerden ve sayılardan oluşmuş kimlikler ve adresler verilir.

 

Daha fazla haber için TwitterInstagramTelegram hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

 

İlginizi Çekebilir

Facebook yeni bir ödeme sistemini duyurdu

İsviçre’de kripto para bankası açıldı

Avrupa MB Eski Başkanından Bitcoin açıklaması

 

Gökhan Kaya

0 Comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir