Kripto destekli banka Revolut büyük yatırım peşinde

 Kripto destekli banka Revolut büyük yatırım peşinde

İngiltere’de faaliyet gösteren ve mobil bankacılık hizmeti veren Revolut büyük bir yatırım peşinde. Revolut bankasını diğer bankalardan öne çıkaran özelliği ise kripto paralarla işlem yaptırması. Revolut, Bitcoin (BTC), Litecoin (LTC), Ethereum (ETH) gibi kripto paralarla işlem yaptırıyor.

Revolut işlerini büyütmek için sermaye arttırmı yapmayı planlıyor. Faaliyetleri genişletip yeni personel alacak olan Revolut tam tamına 500 milyon dolarlık öz kaynak arttırımı gerçekleştirmeyi hedefliyor. Ödeme firmaları Visa ve Mastercard ile olan ortaklığını da geliştirecek. Firmanın kurucularından olan ve şu an CEO olarak şirkette görev alan Nikolay Storonsky, sermaye arttırmı için şunları söyledi:

”En az 500 milyon dolar doğrudan öz kaynak artırımı planlıyoruz. Belki daha sonraki bir aşamada geçerli olacak, dönüştürülebilir (borç) şekilde 1 milyar dolar borç finansmanı oluşturmayı da istiyoruz.”

Firma görüşmelerini sürdüğünü ve görüşmelerin devam ettiğini açıkladı. Şirket 2015’te kuruldu ve şu an 8 milyondan fazla aktif müşterisi var. Eylül’de yapılan açıklamalara göre şirket Avustralya, Brezilya, Kanada, Japonya, Yeni Zelanda, Rusya, Singapur ve ABD’ye genişlemeyi planladıklarını belirtmişti. Şu an da Revolut isimli bankada 1.800 çalışan var. 2020’den sonra bu sayıyı 5.000’e çıkarmayı planlıyor.

Bu sayıyı teknoloji uzmanları, veri bilimcileri, destek personeli ve üst düzey yöneticilerle arttırması planlanıyor.

 

Daha fazla haber için TwitterInstagramTelegram hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

 

İlginizi Çekebilir

Çin’in Blockchain yatırımları artıyor

İsviçre’de kripto para bankası açıldı

Youtube para kazandırmayan hesapları kaldırabilir

Gökhan Kaya

0 Comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir