Bitcoin ile uçak bileti devri başlıyor

 Bitcoin ile uçak bileti devri başlıyor

Kripto paralardan her gün defalarca bahsediyoruz ve gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Bugün kripto paraların hayatımıza entegre olması ile ilgili güzel bir gelişme yaşandı. Birleşik Krallık merkezli uçak bileti satış firması Alternative Airlines, kripto para ile uçak bileti satın alma konusunda kripto para ödeme sistemi Utrust ile anlaştı. Bitcoin ile uçak bileti devri başlıyor.

Dünya bütün teknolojik gelişmeleri yakından takip ediyor ve uygulayarak hayatımızı kolaylaştırmaya devam ediyor.

Kripto para ile uçak bileti kolaylığı

Bitcoin dışından Ethereum (ETH), Dash, DigiByte (DGT) ve Utrust’un kendi kripto parası (UTK) ile uçak bileti alımı gerçekleştirilebilecek. Ortaklıktaki asıl amaç anlık uluslararası ödeme imkanı sağlamak ve bu ödemenin güvenli bir şekilde gerçekleşmesini sağlamak olarak açıklandı. Alternative Airlines bünyesinde Emirates, British Airlines, Delta gibi büyük hava yolu firmalarının olduğu 650 firmayı barındırıyor. Utrust CEO’su işbirliği hakkındaki açıklaması ise şöyle:

İster iş ister eğlence amaçlı olsun, uçak seyahatleri oldukça pahalı olabiliyor. Yüksek fiyatlı bir ürün söz konusu olunca da, tüketici güvenliği önemlidir. Utrust, Alternative Airlines müşterilerine artırılmış güvenlik ve kripto para ödemesi imkanı sunacak, işlem ücretlerini azaltacak ve çevrimiçi ödeme alanına şeffaflık ve güven getirecek.

 

Bitcoin ile uçak bileti devri başlıyor

Ağustos ayında Portekizli futbol kulübü SL Benfica ile ortaklık kuran Utrust Bitcoin, Ethereum ve UTK ile maç bileti ve forma satın alma imkanı sağlıyor. Ülkemizde Galatasaray Spor Kulübü’nün Chiliz ile yapmış olduğu iş birliği sonucu aynı imkanlar Galatasaray taraftarları içinde geçerli olacak.

Dünya Bitcoin ve Altyapısını Oluşturan Blockchain’e İlgi Gösteriyor

Dünya Bitcoin ve blockchain teknolojisine ayak uyduruyor ve gereken ilgiyi gösteriyor. Günden güne gelen iş birlikleri ile kripto paraların kullanımları yaygınlaşıyor. Çin’in ilerleyen çalışmaları tüm dünyayı hareket geçirmiş durumda.  Her gün gelen gelişme haberleri ise umut verici. Başta bankacılık sistemi olmak üzere birçok sektöre yeni bir boyut getirecek olan blockchain teknolojisi yavaş yavaş kullanılıyor ve hayatımıza adapte olması işlem hızımızı ve güvenliğimizi arttırıyor.

 

Daha fazla haber için TwitterInstagramTelegram hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

 

İlginizi Çekebilir

Kripto destekli banka Revolut büyük yatırım peşinde

Çin’in Blockchain yatırımları artıyor

İsviçre’de kripto para bankası açıldı

Gökhan Kaya

0 Comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir