En büyük 10 kripto para – 15 Kasım 2019

 En büyük 10 kripto para – 15 Kasım 2019
En büyük 10 kripto para serisine devam ediyoruz.

Bitcoin geçen haftadan bu yana 350 dolarlık bir düşüş yaşayarak 8660 dolar seviyelerine geriledi. Yaklaşık bir haftadır şu an ki seviyesinde seyreden Bitcoin durağan bir şekilde işlem görüyor. Bitcoin dominasyonu %65.8 seviyelerine düştü. Geçtiğimiz hafta bu değer %67‘ydi. Bitcoin’in market hacmi ise 9 milyar dolar gerileyerek 156 milyar dolara geldi. Toplam market hacmi ise 9 milyar dolar gerileyerek 237.7 milyar dolar seviyelerine indi. Bitcoin’e yönelik gelişmeler olsa da bu gelişmeler fiyata pek yansımıyor.

 

En büyük 10 kripto para birimlerinin güncel tablosu aşağıdaki gibidir:

Coinmarketcap sitesinin verilerinden alınmıştır.

 

Bu hafta içerisinde Bitcoin ve teknolojisi blockchain adına birçok olumlu ve olumsuz gelişme yaşandı. New York’ta 15 milyon dolarlık bir daire Bitcoin karşılığında satıldı. İsviçre’de kripto para bankası açıldı. Çin’de blockchain araştırmalarına ayrılan bütçe 2023 yılına kadar 2 milyar dolar seviyelerine ulaşması bekleniyor. Önemli finans uzmanları ve finans yöneticiliği yapmış kişiler ise kripto paraları eleştirerek para politikalarının devlet kontrolünde gerçekleşmesi gerektiğini açıkladı. Bitcoin hayatımıza günden güne daha fazla entegre oluyor. Birleşik Krallık’ta Bitcoin ve ayrı olarak 4 kripto para ile uçak bileti satın almayı sağlayan sistem için gereken anlaşmalar yapıldı.

Dünya’da kripto para bankaları kuruluyor ve büyük yatırımlar gerçekleştirerek ödeme alternatifleri oluşturuluyor. Dünya’da her geçen gün Bitcoin‘e yeni bir kullanım alanı doğarken fiyatın hareket etmemesi yatırımcıları cezbetmediği anlamına geliyor olabilir. Bitcoin‘in daha büyük kullanım alanlarında kullanılma ihtimali bile fiyata çok büyük etki yaparken onaylanarak kullanılmaya başlanması fiyata inanılmaz bir etki yapabilir.

 

Daha fazla haber için TwitterInstagramTelegram hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

 

Kripto para serimiz;

En büyük 10 kripto para – 8 Kasım 2019

En büyük 10 kripto para – 1 Kasım 2019

En büyük 10 kripto para – 25 Ekim 2019

Gökhan Kaya

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir