Başarı Hikayeleri 9 – Peter Dinklage

Başarı Hikayeleri 9 – Peter Dinklage

ABONE OL 

Peter Dinklage çoğumuzun Game of Thrones’un ilk sezonlarında sürekli içen ve pek bir işe yaramayan ancak değerini son sezonlarda anladığımız bir karakter olarak karşımıza çıkıyor.

Yavaşça karakteri oturan ve istenmeyen çocuktan bilge yardımcıya evrilen Dinklage’in dizi senaryosu kadar etkileyici öyküsünü anlatacağız bugün sizlere.

Peter Dinklage kendi tabiriyle hayatını değiştirmeye karar verdiğinde 29 yaşındaydı. Bilgi-işlem işindeydi, işinden nefret ediyordu fakat yaşamını sürdürmek zorundaydı.

“Her şeyi kabullenmiş gibiydim. Tam 10 yıl ısıtması olmayan bir evde yaşadım ve sevmediğim işime 6 yıl boyunca devam ettim. Belki de değişimden korkuyordum. Siz de korkuyor musunuz?” Bu sözler Dinklage’in kendisine ait, hayatından bahsettiği bir konuşmadan sözleri.

Aldığı Ani Karar ile Hayatının Değişmesi

Çocukluğundan beri süregelen oyuncu olma hayalleriyle bir anda radikal bir kararla işini bıraktı. O dönemleri şu sözlerle anlatıyor: “Kendime alacağım tüm aktörlük işlerinde, ne kadar kazandırırsa kazandırsın, bundan sonra işler ister daha iyi olsun ister daha kötü, çalışan bir aktör olacağım.”

peter dinklage game of thrones ile ilgili görsel sonucu

Ne interneti ne telefonu ne de bir işi olmadığı bir dönemde önüne bir şans çıktı. Peter Dinklage’i kendisi yapacak olan bir şanstı belki de.

Oyunculuğa İlk Adım

‘Imperfect Love’ isimli bir oyunda yok denecek kadar az parayla tiyatro dünyasına adımını attı. Bu oyunun önemi onun için oldukça büyüktü çünkü gösterdiği performans ile ’13 Moons’ isimli bir filmde rol aldı ve kendine zemin hazırlamaya başladı.

Konuşmasını aynı dizide olduğu gibi bilgece bir tavırla sonlandırıyor:

Herkese merhametli davranın ve geceyi aydınlatın.

Daha fazla haber için TwitterInstagramTelegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Diğer başarı hikayelerimiz de ilginizi çekebilir

Başarı Hikayeleri 8 – Marie Curie

Başarı Hikayeleri 7 – Ali Sabancı

Başarı Hikayeleri 6 – Walt Disney

İlginizi çekebilecek diğer haberler

İngiltere kripto paraları izlemeye başlıyor

Kölelikten filozofluğa: Epiktetos

2019’da Twitter’da en çok ilgi gören oyunlar

“Başarı Hikayeleri 9 – Peter Dinklage” için 2 yanıt

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir