Türkiye dünyanın en aktif kripto para pazarı olabilir

 Türkiye dünyanın en aktif kripto para pazarı olabilir

Türkiye içerisinde son dönemde kripto para çalışmaları giderek artıyor. ABD merkezli kripto para pazarı izleme şirketi CoinMarketCap’ın paylaştığı veriler ilginç bir sonuç çıkarıyor karşımıza.

Ocak ayında 125.6 milyar doları bulan kripto para pazarının toplam büyüklüğü %59 artış gösterdi. Böylece kripto para piyasasında pazar büyüklüğü 200 milyar dolar seviyesine ulaştı.

Çin Merkez Bankası gibi çeşitli büyük kuruluşlar da kripto paralara destek vermeye başladığını açıkladı.

Sosyal medya devi Facebook da kendi kripto parasını çıkaracağını açıkladı.

Kripto para pazarının büyümesi ile Blockchain teknoloji de aynı orantıda devam ediyor. Bu teknolojiyi insanlar bildikçe ve öğrendikçe güven oranı artıyor, böylece kripto para ve Blockchain’e kulak aşinalığı başladığı için popülerleşiyor.

Türkiye’nin blockchain teknolojisinden ve kripto para sektöründe en aktif pazar olduğunu ifade eden Binance’nin üst düzey yöneticisi Zhao, artık eskisi kadar kağıt para kullanılmayacağını belirtti.

Binance üst düzey yöneticisi yaptığı açıklamaların devamında Facebook’un Libra projesi ile ilgili destek açıklaması yaptı.

Kısa bir süre sonra muhtemelen kripto para birimleri dünya genelinde çok daha fazla kullanılır hale gelecek. Çeşitli ülkelerde kripto para atmlerinin kurulduğunu belirtmiştik zaten.

Türkiye’de kaç tane Bitcoin ATM’si var?

İsviçre’de kripto para bankası açıldı

Böylece küresel bir kripto ağı kurulabilecek. En büyük kripto para olan Bitcoin’in bir dönem patlama yaparak en yüksek fiyatı bulmasıyla ülkemizde dikkatleri çekmişti.

Daha sonra çeşitli kripto paralara yatırım yapan insanlar sayesinde Türkiye şu sıralar dünyanın en çok kripto para işlemi yapılan ülkelerinden biri haline geldi.

 

Daha fazla haber için TwitterInstagramTelegram hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

 

İlginizi Çekebilir

Apple çevrimiçi mağazasından müşteri yorumlarını kaldırdı

Huawei için sevindiren haber, Microsoft ile anlaşma yakın

Avrupa’da 3. çeyrekteki telefon satışları açıklandı

Gökhan Kaya

0 Comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir