Apple çevrimiçi mağazasından müşteri yorumlarını kaldırdı

 Apple çevrimiçi mağazasından müşteri yorumlarını kaldırdı

Apple, 17 Kasım’da Apple çevrim içi mağazasında ve web sitesindeki tüm ürün sayfalarından “Derecelendirmeler ve İncelemeler” bölümünü kaldırdı.

Geçtiğimiz gün Apple hakkında güncel bilgiler veren AppleInsider sitesine bir bilgi ulaştı. Okuyucular tarafından belirtilen bilgide belirtilen sayfaların artık olmadığı aktarıldı.

Gelen bilgide şimdilik sadece ABD, İngiltere, Avustralya Apple çevrim içi mağazalarından kaldırıldığı belirtildi.

Bu durumun bir hata olmadığı, sessiz sedasız bir şekilde kasıtlı olarak kaldırıldığı belirtiliyor.

Değerlendirme geçtiğimiz hafta sonu mağazalardan çekildi ancak bunun neden yapıldığı hakkında kimsenin bir fikri yok ve Apple tarafından da resmi bir açıklama gelmedi.

Apple’ın müşterilerinin hem şeffaflığını hem de bütünlüğünü göstererek, özellikle olumsuz eleştirileri bile gizlemeden paylaştığı biliniyordu.

İncelemeleri kaldırarak ürünlerinin potansiyel alıcılar açısından güvenilirliği sarsması normal olarak karşılanıyor.

İşin en ilginç kısmı ise bu değişikliliğin, 16 inç MacBook Pro modelinin gelmesinden sonra yapılması ise işi daha da ilginç kılıyor. Birçok kullanıcı cihazları satın almadan önce mutlaka kullanıcı yorumlarına bakar.

Önümüzdeki dönemlerde bu bölümün şirket tarafından kullanıma tekrar sunulup sunulmayacağı henüz bilinmiyor. Ancak bu kararın kullanıcılar arasında olumsuz bir etki bırakacağı ve geri bildirimlerin olacağı kesin olarak biliniyor.

Kaynak

 

Daha fazla haber için TwitterInstagramTelegram hesaplarımızı takip edebilirsiniz.
İlginizi Çekebilir

Gökhan Kaya

0 Comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir