TikTok 2019’da kendi rekorunu kırdı!

 TikTok 2019’da kendi rekorunu kırdı!

TikTok 2019’da kendi rekorunu kırdı! Detaylar aşağıda.

Son dönemlerde kullanıcı sayısı artışında bulunan TikTok kendi rekorunu kırarak bir ilke imza attı. Popüler kısa video yayınlama uygulamalarından olan TikTok popülerliğini arttırıyor. 2019 yılı içerisinde 614 milyon kez indirilen popüler kısa video yayınlama uygulaması olan TikTok, toplamda 1,5 milyar indirilmeye ulaşarak şirket tarihinde bir ilke imza attı.

Piyasaya girdiğinden beri çok hızlı yükselen ve sosyal medyanın popüler uygulamaları arasına giren TikTok, birçok sosyal medya uygulamasına da tehdit olmaya başladı. TikTok yüksek indirme sayılarına ulaşmayı’da başardı. Bu zamana kadar kullanılan en popüler sosyal medya uygulamalarını da geçmeye başlayan TikTok büyük bir başarı kazandı.

Sensor Tower isimli mobil istihbarat şirketi geçtiğimiz günlerde bir rapor paylaştı. Raporda ise TikTok, yalnızca 2019 senesi içerisinde  614 milyon indirilmeye ulaştı. 2018 senesinden yüzde 6 daha fazla indirme sayısına ulaştı. Şubat ayı içerisinde 1 milyar indirilme sayısını geçti. Yayınlanan rapordaki bir bilgi ise TikTok’un diğer sosyal medya uygulamalarıyla yaşadığı rekabeti gösterdi.

TikTok 2019’da kendi rekorunu kırdı!

Sensor Tower’ın raporlarından biri ise TikTok’un bu yıl ulaştığı farklı bir başarısının daha olduğunu ortaya koydu. Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya uygulamaları zirveye oynuyor. Instagram ve Facebook’u geride bırakan TikTok, bu sene en çok indirilen uygulamalar arasında 3. sıraya yerleşti. WhatApp’ın 1. sırada bulunduğu listenin ikinci sırasında Messenger bulunuyor. TikTok’un hemen arkasında Facebook bulunuyor ve onun arkasındaki 5. sırayı Instagram dolduruyor.

Sırasıyla uygulamaların indirilmeleri
TikTok 2019'da kendi rekorunu kırdı!
Sensor Tower istihbarat şirketinden alınan bilgi
Bir sürü ülkede yasaklamalara maruz kalan TikTok bu yasaklamalara rağmen rekor kırdı. ABD tarafından ‘Ulusal Güvenlik Tehdidi’ olarak görünen TikTok. Ayrıca TikTok uygulamasında paylaşılan müstehcen içerikler, şiddet içerikli paylaşımlar nedeniyle de birçok ülkedeki insanlar tarafından eleştiriye maruz kalıyor TikTok’un bunlara rağmen gücünü kaybetmediğini görüyoruz. TikTok şirketi bu konu hakkında bir paylaşımda ya da açıklamada bulunmadı.

Gökhan Kaya

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir