WhatsApp sizi herkesin gruplara eklemesini engelleyecek

 WhatsApp sizi herkesin gruplara eklemesini engelleyecek

Günümüzün en çok kullanılan, günde yaklaşık 300 milyon kez kullanılan mesajlaşma platformu olan Whatsapp yeni ve fazlasıyla işe yarayacak bir özellikle geliyor.

WhatsApp’ın belki de en çok şikayet edilen yönü eklendiğimiz gruplar. Bazen mecburiyetten istemediğimiz gruplarda bulunabiliyoruz. WhatsApp bu konuda kullanıcılarını bir miktar rahatlatacak bir özellik çıkarıyor.

Artık seçtiğimiz kişiler dı9şında kimse sizi gruplara ekleyemeyecek.

WhatsApp grupları

WhatsApp’ın özelliklerinden biri olan grup sohbeti, insanların arkadaş, aile, gezi, iş gibi topluluk sohbetlerinin yapılmasına yardımcı oluyor.

Bu özellik hakkında en büyük şikayet ise isteğimiz dışında gruplara eklenmemizdi. Bazen çok fazla grupta kendimizi bulabiliyor ve sürekli gelen mesaj bildirim sesine engel olamıyoruz.

Özellik nasıl etkinleştirilir?

Özellik ayarlardan değiştirilebiliyor.

Hesap > Gizlilik > Gruplar bölümüne girdikten sonra tercihinizi seçin. Güncellenmiş seçenekleri ise henüz göremiyorsanız uygulamayı güncellemeniz gerekiyor olabilir. Yeni güncelleme geçen ay Hindistan’da yayınlandı ancak bugünden itibaren tüm kullanıcılar istediği şekilde kullanılabilir.

WhatsApp’ın gizlilik seçenekleri gizlilik ayarlarının içinde profil fotoğrafı, hakkında, son görülme özellikleri için kullanılıyordu. Şimdi gruplara eklenme durumu için de kullanılmaya başlanan gizlilik seçenekleri ise şunlar, ‘Herkes’, ‘Kişilerim’, ‘Şu Kişiler Dışında’. Bu seçenekler adlarından da anlayacağınız üzere biri herkes tarafından, biri sadece rehberimizdeki kişiler tarafından biri ise seçtiğimiz kişiler dışında kalan kişiler için kullanılıyor.

 

İlginizi çekebilir

En büyük 10 kripto para – 8 Kasım 2019

Azerbaycan Blockchain tabanlı kimliğe geçiyor

Samsung S10 Lite özellikleri sızdırıldı

Gökhan Kaya

0 Comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir