Samsung Galaxy Fold 2 çıkış tarihi sızdırıldı

 Samsung Galaxy Fold 2 çıkış tarihi sızdırıldı

Samsung Galaxy Fold 2 modelli ikinci katlanabilir telefonu çıkarıyor.

Samsung, ilk katlanabilir telefon modeli olan Galaxy Fold’u bu yıl içinde tanıtmıştı, bazı hatalar ve katlanabilir ekran sorunlarından dolayı iyileştirilmiş hali ne zaman çıkacağı merak ediliyordu. Bir kaç gün önce Galaxy Fold 2 modelinin çıkış tarihi sızdırıldı.

Galaxy Fold, Şubat ayında duyurulmuş olsa da ekranda çıkan sorunlar sürekli çıkış tarihini ertelemişti. Eylül ayında en düzgün haliyle satışa sunulmasıyla beraber ikinci bir katlanabilir telefon modeli üzerinde çalışmaların devam ettiğine yönelik bilgiler sürülmüştü.

Geçtiğimiz günlerde Samsung tarafından dikey olarak katlanabilen bir model görüntüsü paylaşılmıştı. Kapaklı telefonlara benzer bir yapıda olan bu telefonun ekranı daha küçük boyutlarda olacak gibi görünüyor.

Ortaya çıkan raporlar ve görüntüler ise dikey olarak katlanabilen, küçük ekranlı bir telefon olan Samsung Galaxy Fold 2 cihazının çıkacağını onaylıyor.

Ekran yönünden tek değişiklik dikey katlanma olmayacak. Ekranda kullanılan PI panel, yerini çizilmelere dayanıklı ultra ince cama bırakacak.

Maliyet düşürmeye yönelik çalışmalar

UTG (ultra ince cam) panel önemli bir değişiklik olsa da ek bir maliyet sunuyor. Raporlara göre Galaxy Fold 2, ilk cihazdan daha uygun fiyatla satışa sunulacak. Sızıntılara göre fiyat 1.500 dolar seviyesinde olacak. Güncel modelin 1.980 dolar fiyat etiketine göre yeni cihaz çok daha uyguna çıkacak.

Maliyet düşürmek için yapılacak değişiklikler konusunda ise güncel telefonun 512 GB olan depolama alanı 256 GB’a düşürülebilir.

Ne zaman çıkacak?

Bloom kod adıyla bilinen Galaxy Fold 2 modeli, sızıntılara göre Nisan 2020 tarihinde satışa sunulacak.

Samsung’un ilk nesil modelden çektiği sorunları ve edindiği deneyimleri göz önüne alırsak, daha sorunsuz bir model ile karşımıza çıkacağını söyleyebiliriz.

 

İlginizi çekebilir

Libra’yı IMF yönetse daha güvenilir olur açıklaması

Pubg Mobile’a yeni güncelleme geldi!

Samsung S11e’nin batarya sertifikasını aldı

Gökhan Kaya

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir