Disney Plus ilk yayın gününde sorun çıkardı

Disney Plus bugün ABD, Kanada ve Hollanda’da yayın hayatına başladı ancak ilk gün yoğunluğu nedeniyle bağlantı ve giriş problemleri yaşandı.

Daha önce tanıttığımız üzere Netflix platformuna rakip olarak Apple+ ve Disney Plus platformları geliştirilmişti ve merakla bekleniyordu. Nihayet Disney Plus bugün yayın hayatına başladı.

Ücretsiz deneme sürelerini başlatan şirkete giriş yapmaya çalışan kullanıcılar hizmete erişmeye çalışırken bağlantı ve giriş sorunlarıyla karşılaştılar.

Tüm kullanıcıların etkilenmemesi dikkat çekiyor ancak Twitter’da çok sayıda şikayet ve hata mesajı paylaşımı da ayrıca dikkat çekiyor.

Disney Yayın Hizmetleri’nin ilk gün yoğunluğunu takip etmesi ve sorunları çözmek için uğraştığı biliniyor.

Şirket kısa bir süre önce zaten Hollanda’da test yayını başlatmış ve Disney Tüketici Başkanı Kevin Maye konu hakkında, “Hollanda iyi bir sınavdı. Uygulamanın nasıl çalıştığını, teknolojik sorunları görebilmemiz için yeterli sayıda kullanıcıya sahiptik. Teknolojik sorunların olması hizmetin teknik performansının artmasını sağlar. Her şeyi henüz çözemedik.” şeklinde açıklama yapmıştı.

Disney Plus fiyatı ve içerikleri

Platform fiyat olarak aylık 6.99 dolar olarak ücretlendiriliyor.

Akış olarak Disney, Pixar, Marvel, Star Wars, National Geographic gibi önemli şirketlerden yaklaşık olarak 500 film ve 7.500 dizi bölümü yayınlıyor.

Filmler arasında Star Wars serisi, Avengers serisi, Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler, Güzel ve Çirkin gibi Walt Disney klasikleri yer alıyor.

Walt Disney’in başarı hikayesini okumak isterseniz bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Disney Plus’ın Avrupa Kıtası’na ise 31 Mart 2020 tarihinde öncelikli olarak Fransa, İtalya, Almanya ve İspanya ülkeleriyle başlaması bekleniyor.

Kaynak

 

Daha fazla haber için TwitterInstagramTelegram hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

 

İlginizi Çekebilir

WhatsApp sizi herkesin gruplara eklemesini engelleyecek

Youtube para kazandırmayan hesapları kaldırabilir

Başarı Hikayeleri 6 – Walt Disney

 

Gökhan Kaya

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir