MacBook Pro 16 inç çok yakında gelebilir

 MacBook Pro 16 inç çok yakında gelebilir

MacBook Pro 16 inç notebook hakkında uzun bir süredir haberler çıkıyor. Son olarak Bloomberg’in haberi beklenen cihazın çok kısa bir süre içerisinde gelebileceğini söylüyor.

Habere göre Apple, 16 inç ekrana sahip MacBook Pro’yu bir iki gün içinde duyurabilir. Ayrıca bilgisayarın satışı da bir hafta içinde başlayabileceği belirtiliyor. Haberi yapan Mark Gurman’ın Apple ile ilgili haberlerde bir kaynak olarak itibar sahibi olması ise haberin doğruluğunu arttırıyor.

Başlangıç fiyatının ABD’de 15 inç’lik modelle aynı fiyattan olacağı belirtiliyor. 15 inç’lik MacBook Pro, şu sıralarda ABD’de 2399 dolardan satışa sunuluyor.

Ayrıca cihazda önceki bilgisayarlara göre yenilenmiş bir klavye tasarımı olacağı belirtiliyor. Apple, 2016 yılından bu yana MacBook modellerinde kelebek mekanizmalı klavye kullanıyor.

Sık sık problem çıkaran kelebek mekanizmalı klavyeler, MacBook serisinin itibarını gölgelediği için şirketin yeni klavye mekanizmasına geçmesi gayet doğal görünüyor.

Önceki klavye modeline göre yeni klavye mekanizmasının daha dayanıklı olmasına özen gösteriliyor.

İşlemci olarak ise Apple, kendi ürettiği işlemcileri bilgisayarlarına entegre etmek için önümüzdeki yılı bekliyor. Bu modelde yine Intel’in işlemcilerine sahip olması bekleniyor.

Mark Gurman’a göre Mac, Apple’ın sabit bir satıcısı olmaya devam ediyor ve yıllık yaklaşık 25 milyar dolar gelir elde ediyor. Buna rağmen şirket iPad ve iPad Pro gibi daha taşınabilir aygıtları zorluyor.

Bloomberg’in haberine göre bu yıl çok sayıda iddialı cihaz tanıtan Apple, iPhone 11, 11 Pro, 11 Pro Max telefonları, AirPods Pro’yu tanıtmasının ardından 2019 yılını Mac serisinin yeni cihazıyla kapatmayı planlıyor.

Kaynak

Daha fazla haber için TwitterInstagramTelegram hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

 

İlginizi Çekebilir

Instagram beğenileri gizlemeye hazırlanıyor

Disney Plus ilk yayın gününde sorun çıkardı

Marvel’s Avengers’tan gelen son detaylar

Gökhan Kaya

0 Comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir