Nvidia RTX 3080 ekran kartı geliyor!

 Nvidia RTX 3080 ekran kartı geliyor!

Nvidia RTX 3080 ekran kartı geliyor! İşte detaylar aşağıda.

Yeni söylentilere göre Nvidia’nın yeni nesil amiral gemisi grafik kartı Nvidia RTX 3080’i Haziran ayında Computex 2020’de göreceğiz.

Bu, Nvidia’nın yeni 7nm Amper mimarisinin Mart ayında, Nvidia’nın San Jose’deki GPU teknoloji Konferansı (GTC) etkinliği sırasında piyasaya sürülmesini izleyecekti.

Bir analiste göre (Raymond James’in Chris Caso’su), Nvidia, RTX 2080 ve RTX 2080 Ti de dahil olmak üzere mevcut Turing GPU’larının ne kadar iyi olduğu nedeniyle Amper grafik kartlarının piyasaya sürülmesini geri itti. Özellikle’de AMD’nin grafik kartlarına karşı performans söz konusu olduğunda.

Nvidia şu anda üstün bir performans sergilerken, AMD 2020’nin ortasında piyasaya sürülecek bir ‘Nvidia katili’ grafik kartı geliştirdiğini açıkça belirtti . Nvidia, Mart ayında yeni nesil Amper GPU’larını piyasaya sürerek AMD’nin üst düzey planlarına bu sayede önleyici bir darbe indirmiş olacak.

Nvidia RTX 3080 ekran kartı geliyor!

Chris Caso ayrıca ( HKEPC’ye göre ), Nvidia’nın RTX 3080’i Computex 2020 civarında piyasaya süreceğini iddia ediyor . 

Computex Tayvan, Taipei’de büyük bir bilgi işlem programıdır ve Nvidia genellikle orada büyük bir varlık sergiler, bu nedenle Nvidia’nın gösteri sırasında (veya yakın bir tarihte) yeni amiral gemisi kartını duyurmak için bir etkinlik düzenleyebileceğini düşünmek çokta zor değil.

Söylenti ayrıca ilk Amper kartının veri merkezleri için GPU olabileceğini ve RTX 2080’in ilk tüketici Amper kartı olduğunu gösteriyor. Söylentiler, Nvidia’nın ilk önce RTX 3080 ve RTX 3070 gibi üst seviye GPU’ları piyasaya süreceğini ve daha sonra RTX 3060 gibi daha orta seviye uygun fiyatlı kartlarla başlayacağını ima ediyor.

RTX 3000 serisi etrafındaki diğer söylentiler, bu kartların RTX 2000 kartlarına kıyasla biraz daha yüksek saat hızları ve daha düşük TDP’ler sunacak şekilde daha iyi ışın izleme performansı sunacağını gösteriyor.

Ayrıca, üst seviye RTX 3000 GPU’ların RTX 2080 ve RTX 2080 Ti’den daha ekonomik olacağına dair öneriler de duyuldu. 

Daha fazla haber için TwitterInstagramTelegram hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi çekebilir

Rusya’daki Nükleer tesiste kaçak Bitcoin madenciliği

Huawei katlanabilir telefon Mate X’i tanıttı

Azerbaycan Blockchain tabanlı kimliğe geçiyor

Call of Duty: Modern Warfare tarihin en iyi çıkışını yaptı

Gökhan Kaya

0 Comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir