Rusya’daki Nükleer tesiste kaçak Bitcoin madenciliği!

 Rusya’daki Nükleer tesiste kaçak Bitcoin madenciliği!

Rusya’da gerçekleşen olay şaşkınlık yarattı. Bitcoin’in insanların ilgisini nasıl çektiğini görmüş olduk.

Rusya’daki Nükleer Tesiste Kaçak Bitcoin Madenciliği

Rusya’nın Sarov bölgesinde yer alan nükleer araştırma merkezi çalışanlarından birisi, tesisteki süper bilgisayarla Bitcoin madenciliği yaptığı gerekçesiyle tutuklandı. Tutuklanan kişi mahkemeye çıkarıldı. 17 Eylül tarihinde karara varan mahkeme çalışana para cezası verdi. Çalışanın Bitcoin madenciliği yapmak için bilgisayardaki özel bilgileri riske attığını ve bilgilere yasa dışı erişim sağladığını belirtti. Tesis oldukça gizlilik gerektiren bir konumda olduğu için konu hakkında daha fazla bilgi paylaşılmadı. Bu olay medyaya yaklaşık on gün sonra yansıdı.

27 Eylül tarihinde Rusya merkezli haber kaynağı Meduza’nın aktardığı habere göre, söz konusu Bitcoin madencisine 450.000 Ruble, yani yaklaşık 7.000 dolarlık ceza verildi.

Geçtiğimiz aylarda Bitcoin’in 3.000 dolar seviyelerinden 14.000 seviyelerine çıkması insanları Bitcoin madenciliği yapmaya yöneltti. Normal bir Bitcoin madenciliği yapan cihazdan yüzlerce kat güçlü olan süper bilgisayardan madencilik yapmaya çalışan kişinin uzun süredir madencilik yaptığı düşünülüyor. Son olarak gerçekleşen Rusya’daki Nükleer tesiste kaçak Bitcoin madenciliği olayı insanların ciddi bir şekilde Bitcoin ve kripto paralara ilgilendiğini gösteriyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Gökhan Kaya

0 Comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir