Xiaomi kamerayı alt tarafa taşıyor!

 Xiaomi kamerayı alt tarafa taşıyor!

Xiaomi kamerayı alt tarafa taşıyor! Detaylar aşağıda.

Akıllı telefon şirketleri, maksimum ekran alanı elde etmek için ekranları ile yenilikler yapmaya devam ediyor. Çinli marka Xiaomi’de yeni çözüm geliştirdi.

Alt selfie kameralarından yan çentiklere ve motorlu kayan kameraya kadar şirket, mümkün olan maksimum ekran alanını elde etmek için her zaman yeni bir şey hazırlamayı başardı. Ve devam ediyor.

Xiaomi kamerayı alt tarafa taşıyor!

Samsung, Huawei ve Vivo gibi şirketler, ön kameralarına uyması için ekran kameralarından ve motorlu pop-up makinelerinden yardım alıyor. Delikler ekranlarda lekelere benzerken, motorlu açılır selfie kameraları daha az dayanıklılığa sahiptir.

İnsanlar olarak yukarıdan aşağıya bir şeyleri okuma veya görme eğilimindeyiz. Böylece, akıllı telefonu kullandığınızda, alt taraftaki kameralar, üzerinde herhangi bir dikkat dağıtıcı olmadan tutarken eliniz tarafından korunacaktır.

Olumsuz tarafı ise bir selfie veya video görüşmesi yapmak için her zaman akıllı telefonlarını baş aşağı tutmaları gerekecektir.

Stereoskopik 3D Görüntü Oluşturma

Patente göre, Xiaomi lensleri çoklu kamera düzeni olarak kullanmayı planlıyor. Sensörler, akıllı telefonun stereoskopik 3D görüntüler çekmesine ve yaratmasına yardımcı olacak bir mesafeye yerleştirildi. (Kesin olamakla birlikte)

Xiaomi’nin Alt İkili Ön Kamera Patentinin İki Uygulaması Var

Patentin iki ihtimaline geri dönecek olursak, ilki ekranın altında çift ön kamera sistemini gösterir. Bu bir çentik içinde. Çentik içerisinde altta bulunan çift ön kameralı tam ekran.

Alt tarafta 2 yana koyulmuş 2 kamera şekilde

İkincisi alttaki iki ön kamerayı, ancak ekranın iki kenarını gösterir.

Alt tarafta 2 yana koyulmuş 2 kamera şekilde

Şirket henüz bir prototip oluşturmadı, bu yüzden her ikisinin de gelişim aşamasında olması bekleniyor.

Yeni Xiaomi Patenti: Çentik Kalıyor

İlginç bir şekilde, patent bir çentik olasılığını ortadan kaldırmaz. Böylece alttan üst üste istiflenmiş veya köşelere yerleştirilmiş olsun, çentikler içine girecektir.

 

Daha fazla haber için TwitterInstagramTelegram hesaplarımızı takip edebilirsiniz.
İlginizi Çekebilir

Gökhan Kaya

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir