Sıfırdan Kripto Para Piyasasına Giriş – 5

Sıfırdan Kripto Para Piyasasına Giriş – 5

ABONE OL 

Sıfırdan Kripto Para Piyasasına Giriş başlığıyla kafanızdaki soru işaretlerini gidermeye çalıştık. Herkesin bahsettiği ve hakkında binlerce haber yapılan kripto paraları detaylı inceleyeceğimiz bir yazı dizisini sizler için hazırladık. Şimdi yazı dizimizin 5. bölümüyle karşınızdayız.

Kripto para piyasası hakkında temel bilgilerle serimize başlamıştık. Ardından sermayemizi kripto para piyasasına nasıl aktaracağımızı detaylıca öğrendik. Şimdi ise sermayemiz olmadan kripto para piyasasından kazanç elde edip edemeyeceğimize bakacağız.

Kripto Para Piyasasında Sermayesiz Kazanç Elde Edebilir Miyiz?

Kripto para piyasasında belki de her geçen gün yeni bir kripto para projesi geliştirilmeye başlanıyor ve borsalarda listelenerek işleme açılıyor. Kripto paraların borsalarda işleme açılması alım satım yapılabilir hale geldiğini gösterir.

Şimdi Adım Adım Kripto Para Piyasasında Kendi Sermayemizi Oluşturabilme Yollarını İnceleyeceğiz.
  • Airdrop

Bu yollardan ilki ‘Airdrop’ ismi verilen havadan inme olarak çevrilen bir yöntemdir. Bu yöntemde yeni oluşturulan veya geliştirme çalışması yapılan kripto paraların dağıtılmasıdır. Bir nevi kripto paraların reklam faaliyetlerini kullanıcılar aracılığıyla gerçekleştirmesidir. Örnekle daha da detaylı açıklayalım.

X coin’ üretilmiş olsun ve oluşturulduktan 2 ay sonra herhangi bir borsada listelenecek olsun. Bu iki ay boyunca kripto parayı oluşturan ve geliştiren ekip reklam faaliyetleri gerçekleştirmesi gerekmektedir. Üretilen bu kripto paranın bir kısmını belirli şartlar karşılığında (Twitter’dan X Coin hesabını takip et, telegram grubuna katıl vb.) dağıtılması işlemi tam olarak ‘Airdrop’ için açıklayıcı olur.

  • Twitter Etkinlikleri

Reklam faaliyetleri gerçekleştirilen kripto paraların Twitter hesaplarından çekilişler düzenlenir ve karşılığında belirli bir ücrete tekabül eden kripto para verilir. Ayrıca bazı kripto para borsaları da çekilişler düzenleyerek belirli şartları (Twitter’dan bu hesabı takip et, Retweet yap, beğen ve 2 kişiyi etiketleyin vb.) yerine getiren kullanıcılara kripto para ödülleri verilir.

  • Trade Yarışmaları

Trade kelimesinin Türkçe karşılığı ticarettir. Kripto para borsaları listeledikleri bazı kripto paraların alım satımlarında etkinlikler düzenlemektedir. Hemen örnekle devam edelim.

X Coin’ alım satımı yapılarak belirlenen tutarda hacim gerçekleştiren kullanıcılara belirlenmiş bazı ödüller verilir. Bu ödüller genelde 10-20 dolar aralığında olur. Ancak bazı kripto para borsaları yüzde yöntemiyle ödül verir bu sayede ‘X Coin’ alım satımları daha fazla olacağı için genel olarak hacimde bir artış sağlanacaktır.

  • Telegram Etkinlikleri

Telegram üzerinden tıpkı Twitter üzerinden gerçekleştirilen etkinlikler düzenlenmektedir. Telegram etkinliklerindeki şartlar genelde ‘Telegram grubuna katıl’ şeklinde olmaktadır.

  • Bounty Programları

Bounty kelimesinin Türkçe karşılığı ödüldür. Bounty programları az önce saydığımız sermayemizi oluşturmamızı sağlayacak olan yollardan en uzun soluklusudur. Bounty programları uzun soluklu olduğu için en düzenli gelir sağlayanı olduğunu da söyleyebiliriz.

Bounty programlarına Twitter, Facebook, Youtube gibi üyeliklerimizle giriş yaparız. Bounty programı bizden farklı web sitelerin üyeliklerini isteyebilir. O üyelikleri edinerek yolunuza devam edebilirsiniz. Bounty’de günlük olarak ‘X Coin’ projesinin Twitter’daki son atılan tweet’i RT yap ve beğen şeklinde yönlendirmeler bulunur. Aynı şekilde Facebook içinde yönlendirmeler bulunur. ‘X Coin’ Youtube kanalındaki son videoyu beğen şeklinde  yönlerdirmeler yapılır ve yapılması gerekenler yapıldığında günlük bir puan toplamanız sağlanır.

Toplanan bu puanlar karşılığında  ‘X Coin’ projesinin günlük kripto para dağıtım havuzundan hakkınız olan ‘X Coin’ hesabınıza yatar. Bu şekilde ‘X Coin’i listelendiği borsalara transfer edip BTC, dolar veya istediğiniz kripto paraya çevirerek sermayenizi elde edebilirsiniz.

Daha fazla haber için TwitterInstagramTelegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Sıfırdan Kripto Para Piyasasına Giriş – 4

Sıfırdan Kripto Para Piyasasına Giriş – 3

Sıfırdan Kripto Para Piyasasına Giriş – 2

Sıfırdan Kripto Para Piyasasına Giriş – 1

2 Comments

  • Birde airgrab var bunu da unutmamak lazım. Airgrab EOS projelerinde projeye destek amaçlı bir miktar ram harcama karşılığında ise token alma şeklinde gerçekleşen bir çeşit airdroptur. Son dönemde eos ekosisteminde yer alan lynx wallet içinde ücretsiz LNX token kazanabileceğimiz oyunlar da mevcut. Günlük 1 eos kazaç bu oyunları oynamayı sevenler için zor değil. EOS ile sermaye yapmak hiçte zor değil. Bol kazançlar.

  • […] Sıfırdan Kripto Para Piyasasına Giriş – 5 […]

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir