Sıfırdan Kripto Para Piyasasına Giriş – 3

Sıfırdan Kripto Para Piyasasına Giriş – 3

ABONE OL 

Sıfırdan Kripto Para Piyasasına Giriş başlığıyla kafanızdaki soru işaretlerini gidermeye çalıştık. Herkesin bahsettiği ve hakkında binlerce haber yapılan kripto paraları detaylı inceleyeceğimiz bir yazı dizisini sizler için hazırladık. Şimdi yazı dizimizin 3. bölümüyle karşınızdayız.

Bir önceki yazımızda sermayemizi kripto para borsasına nasıl aktaracağımızı anlatmıştık. Ancak takipçilerimizin akıllarına takılan bir konuya detaylıca bir bakmamız gerekiyor. Sermayemizi aktarırken hata yapmamak adına görselle destekleyerek sizlere daha net bilgiler vermeye çalışacağız.

Paribu üyeliğiniz ile giriş yaptıktan sonra ‘cüzdan’ sekmesine tıklıyoruz. Ardından ‘Türk Lirası’ yazan kısımına tıklıyoruz ve karşımıza Türk Lirası yatırma ve çekme sekmeleri çıkıyor. Biz sermayemizi Paribu borsasına yatıracağız. Bu sebepten dolayı TL Yatırma sekmesinde Iban adresi ve açıklama kodunu kodunu, kullandığınız bankanın uygulaması üzerinden sermayenizi transfer ederken kullanacaksınız. Burada en çok dikkat etmeniz gereken şey ise Paribu’nun IBAN numarasına sermayenizi yollarken size verilen açıklama kodunu açıklama kısmına yazmanızdır. Yoksa borsa parayı yollayan kişinin siz olduğunu doğrulayamaz.

Aşağıda örnekten anlayabilirsiniz:

Sermayemizi sorunsuz bir şekilde Paribu isimli kripto para borsasına çektiğimize göre artık kripto para piyasasına adımımızı atmış bulunuyoruz. Yazı dizimizin bir önceki yazısında kripto para satın almayı da göstermiştik. Biraz daha detaya inmekte fayda var. Sahip olduğumuz kripto parayı yabancı bir kripto para borsasına transfer etmeyi inceleyelim.

Sahip Olduğum Kripto Parayı Başka Bir Borsaya Nasıl Gönderebilirim?

Paribu’dan 1000 TL karşılığında 42.10 adet EOS isimli kripto para satın almıştık. Sahip olduğumuz EOS’ları yabancı herhangi bir borsaya yollamak istediğimizde dikkat etmemiz birkaç husus vardır. Bu hususlara dikkat ederek işlemlerimizi gerçekleştireceğiz.

ABCC isimli yabancı kripto para borsasına EOS‘larımızı göndermeye karar verdiğimizi düşünelim. Öncelikle yollayacağım kripto para sitesindeki ‘cüzdan‘ sekmesi tıklıyoruz. Ardından yollayacağım kripto para EOS’u buluyoruz ve üzerine tıklıyoruz. Daha sonra ‘EOS Çekme‘ sekmesine geçiş yapıyoruz ve karşımıza bu ekran çıkıyor.

Elimizdeki EOS’ları göndermek için karşımıza çıkan kısımda ‘Alıcı adres’ ve ‘Alıcı Tag’ bölümlerini doldurmamız gerektiğini görüyoruz. Alıcı adres ve Alıcı Tag’imizi göndereceğimiz borsanın ‘EOS Yatırma’ kısmından alacağız. Bir taraftan çekerken diğer tarafa yatırma işlemini gerçekleştireceğiz.

Üst kısımda yer alan ‘abccexchange‘ bizim ‘EOS Yatırma‘ adresimiz, alt kısımda yer alan ‘1111058624‘ ise bizim tag‘imiz. (Bu adresler her kişiye özeldir. Örnek göstermek amacıyla kendi hesabımın adres ve tag’ini paylaşıyorum).

ABCC borsasındaki ‘EOS Yatırma‘ kısmında yer alan adres ve tag’i Paribu borsasındaki ‘EOS Çekme‘ kısmına kopyala-yapıştır yapıyoruz. Elle yazmanızı tavsiye etmiyorum. Çünkü yanlış girilen adres veya tag’ler için gerçekten fazlaca uğraşabilirsiniz. Sizin için büyük sorunlar yaratabilir. Bu sebepten dolayı kopyala-yapıştır seçeneğini uyguluyoruz.

Bilgilerimizi eksiksiz olarak aynı örnekte yer alan fotoğraftaki gibi yapıyoruz. Ardından ‘EOS Çek‘ butonuna tıklıyoruz. Paribu borsasına kaydolurken kullandığımız mail adresimize gelen doğrulamayı onayladıktan sonra ABCC borsasına yolladığımız EOS’larımız yaklaşık 1-1.5 dakika arasında cüzdanımıza yansıyacaktır.

NOT: Menşei ve merkezi bilinmeyen, yabancı borsalara gönderim yapmak son derece riskli ve tehlikelidir. Sermayenizi ortadan kaldırabilir. Bu sebepten dolayı gönderim yapacağınız borsayı iyice araştırıp öğrenmelisiniz. Hacklendiğini iddia eden, kullanıcılarının sermayelerine el koyan borsalara dikkat etmelisiniz. Ayrıca kripto para madenciliği yaparak size kâr vadeden yerli ve yabancı borsalara da son derece dikkat etmelisiniz. 

Seri devam edecektir. Takipte kalınız. Açıklanmasını istediğiniz konuları yorum olarak belirtebilirsiniz.

Daha fazla haber için TwitterInstagramTelegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Sıfırdan Kripto Para Piyasasına Giriş – 1

Sıfırdan Kripto Para Piyasasına Giriş – 2

Sıfırdan Kripto Para Piyasasına Giriş – 4

Sıfırdan Kripto Para Piyasasına Giriş – 5

6 Comments

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir