Sıfırdan Kripto Para Piyasasına Giriş – 4

Sıfırdan Kripto Para Piyasasına Giriş – 4

ABONE OL 

Sıfırdan Kripto Para Piyasasına Giriş başlığıyla kafanızdaki soru işaretlerini gidermeye çalıştık. Herkesin bahsettiği ve hakkında binlerce haber yapılan kripto paraları detaylı inceleyeceğimiz bir yazı dizisini sizler için hazırladık. Şimdi yazı dizimizin 4. bölümüyle karşınızdayız.

Piyasaya giriş konusunda tüm detayları yazı dizimizin önceki bölümlerinde detaylıca inceledik. Sermayemizi kripto para piyasasına aktarmayı öğrendik. Sahip olduğumuz kripto parayı transfer etmeyi de aynı şekilde öğrendik. Şimdi işlem yapacağımız borsayı seçerken nelere dikkat etmemiz gerektiğine bakacağız.

İşlem Yapacağımız Kripto Para Borsasını Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Öncelikle dikkat etmemiz gerekenlerin başında borsanın güvenilirliğidir. Çünkü kripto paralar elle tutulamadığı ve her şey internet üzerinde gerçekleştiği için herkesten önce güvenliğinizi önce kendiniz sağlamalısınız.

Herhangi bir banka hesabı açmadan yaptığınız detaylı araştırmaları kripto para borsalarına üyelik oluşturup sermayenizi göndermeden önce de yapmalısınız.

Güvenilir olduğunu düşündüğünüz kripto para borsasının aynı zamanda hacimli bir borsa olması gerekmektedir.  Yani herkes tarafından kullanılabilecek ve işlem gücü ve hacmi yüksek olan bir borsa olmalıdır. Aksi hale alış veya satış emri verip uzun süreler bu işlemlerin gerçekleşmesini beklersiniz.

Güvenilir ve hacimli bir borsa bulduğunuz takdirde üye olabilirsiniz.

Herkesten önce güvenliğinizi düşünüp önlemler almalısınız. Oluşturduğunuz kripto para hesapları ve kripto para cüzdanlarını saklamalısınız. Bu saklama alanlarınız ise ‘offline’ olarak adlandırılan internetsiz ortamlar olmalıdır.

Google Authenticator kısa adıyla Google 2FA olarak bilinir.  Ardından hesap güvenliğini arttırmak için ‘Google 2FA’ aktif edilmelidir. Google 2FA’yı aktifleştireceğinizi buraya tıklayarak öğrenebilirsiniz.

Yatırım Yapmak İstediğiniz Kripto Para Hakkında Nerelerden Bilgi Edinebilirsiniz?

Yatırım yapmak istediğiniz kripto paranın anlık fiyatını, aldığı toplam yatırım miktarını ve toplam arz miktarını coinmarketcap.com isimli web sitesinden öğrenebilirsiniz. Web sitesine giriş yaptığınızda karşınıza çıkan tüm verileri incelemelisiniz.

Ayrıca işlem yapabileceğiniz kripto para borsaları hakkındaki detayları da bu web sitesinde bulabilirsiniz. Borsaların hacimleri, listelediği kripto paraları detaylarıyla birlikte görebilirsiniz.

Coinmarketcap isimli site dışında Coingecko ve MyToken gibi web sitelerinde de kripto para borsaları ve kripto paralar hakkında merakınızı giderecek tüm detaylar yer almaktadır.

Ardından size mantıklı gelen kripto parayı seçerek örneğin ‘EOS Whitepaper’ yazarak o kripto para hakkındaki yayınlanan detayları öğrenebilirsiniz. Ardından Google’da aramalar yaparak o kripto paranın hangi amaca yönelik üretildiğini detaylı olarak öğrenmelisiniz.

Çünkü paranızla bir yatırım yapacaksınız ve yapacağınız yatırımı tam olarak öğrenmeniz gerekir. Bilmediğiniz veya kulaktan dolma bilgilerle kesinlikle ama kesinlikle yatırım yapmamalısınız.

NOT: Menşei ve merkezi bilinmeyen, yabancı borsalara gönderim yapmak son derece riskli ve tehlikelidir. Sermayenizi ortadan kaldırabilir. Bu sebepten dolayı gönderim yapacağınız borsayı iyice araştırıp öğrenmelisiniz. Hacklendiğini iddia eden, kullanıcılarının sermayelerine el koyan borsalara dikkat etmelisiniz. Ayrıca kripto para madenciliği yaparak size kâr vadeden yerli ve yabancı borsalara da son derece dikkat etmelisiniz. 

Daha fazla haber için TwitterInstagramTelegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Sıfırdan Kripto Para Piyasasına Giriş – 1

Sıfırdan Kripto Para Piyasasına Giriş – 2

Sıfırdan Kripto Para Piyasasına Giriş – 3

Sıfırdan Kripto Para Piyasasına Giriş – 5

2 Comments

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir