En büyük 10 kripto para – 16 Şubat 2020

En büyük 10 kripto para

En büyük 10 kripto para – 16 Şubat 2020

ABONE OL 

En büyük 10 kripto para serisine devam ediyoruz. (En büyük 10 kripto para – 16 Şubat 2020)

Bitcoin şu an 9945 dolar fiyatıyla alıcı buluyor. Bitcoin dominasyonu ise %2‘lik bir düşüş yaşayarak 61.9 seviyelerine iniş yaptı. Bitcoin’in kripto para piyasasındaki hacmi 181 milyar dolara geriledi. Toplam kripto para piyasasının hacmi ise 293 milyar dolara ulaştı. Geçtiğimiz hafta piyasa hacmi 288 milyar dolar seviyelerindeydi.

En büyük 10 kripto para birimlerinin güncel tablosu aşağıdaki gibidir:

Coinmarketcap sitesinin verilerinden alınmıştır.

Bu Hafta Yaşanan Kripto Para Gelişmeleri

  • Microsoft Edge, Cryptojacking vakalarını durduracak. Microsoft’un tarayıcısı olan Edge son zamanlarda büyük artış gösteren Cryptojacking isimli saldırı türüne karşı koyabilecek. Kripto paraların birçoğu madencilik yapılarak üretiliyor. Bu madencilik ise bilgisayar sistemleri üzerinden gerçekleşiyor. Cryptojacking olarak adlandırılan ve fotoğraflara kod ekleme aracılığıyla başkalarının cihazları üzerinden kripto para madenciliği yapmaya yarayan bir saldırı türüdür.
  • Kripto paralar Kuzey Kore’deki internet kullanımı arttırdı. İddialara göre Kuzey Kore yönetimi ülkedeki kripto para ve Blockchain çalışmalarını destekliyor. Bu desteklemenin amacı ise ülkeye ekstra gelir imkanı sağlamak ve yasa dışı işlerden gelir elde etmek olduğu düşünülüyor. Kapalı bir ülke olarak bilinen Kuzey Kore’nin gelirlerini arttırmak için kripto para ve Blockchain teknolojisine başvurdu ortaya çıkmış oldu.
  • Kripto piyasasının büyüklüğü 300 milyar dolara ulaştı. Kripto piyasasının büyüklüğü 300 milyar dolara ulaştı. Özellikle son 2 haftadır Bitcoin‘in istikrarlı hareketleriyle birlikte piyasaya sıcak para girişinin sağlandığı ortaya çıkmış oldu. 300 milyar dolar gibi büyük bir hacme ulaşmasının ardından yükselişin devamının gelebileceği uzmanlar tarafından aktarılıyor.
  • Paris Saint-Germain, Juventus, West Ham United, AS Roma ve Atletico Madrid ve Galatasaray gibi Avrupa’nın büyük kulüpleriyle anlaşma sağlandı. Son olarak FC Barcelona kripto parasını oluşturdu.
  • Ripple’ın ağı genişlemeye devam ediyor. Ripple para transferlerinin gerçekleştirilmesi için On Demand Liquitidy (ODL) isimli bir platform geliştirmişti. Bu transfer ağı 25 ülkede kullanılabiliyor.

 

Daha fazla haber için TwitterInstagramTelegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

 

Kripto para serimiz;

En büyük 10 kripto para – 9 Şubat 2020

En büyük 10 kripto para – 2 Şubat 2020

En büyük 10 kripto para – 19 Ocak 2020

“En büyük 10 kripto para – 16 Şubat 2020” için 0 yanıt

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir