En büyük 10 kripto para – 9 Şubat 2020

En büyük 10 kripto para

En büyük 10 kripto para – 9 Şubat 2020

ABONE OL 

En büyük 10 kripto para serisine devam ediyoruz. (En büyük 10 kripto para – 9 Şubat 2020)

Bitcoin geçen hafta ile kıyasladığımızda neredeyse %10 oranında bir artış ile 10.106 dolara alıcı buluyor. Bitcoin’in dominasyonu 63.7 seviyelerine iniş yaparak altcoinlerin (Bitcoin haricindeki tüm kripto paralar) fiyatlanmasına sebep oldu. Bitcoin’in kripto para piyasasındaki hacmi ise geçtiğimiz haftaya göre 13 milyar dolar artarak 184 milyar dolara yükseldi. Toplam kripto para piyasasının hacmi ise 288 milyar dolara ulaştı. Geçtiğimiz hafta piyasa hacmi 262 milyar dolar seviyelerindeydi.

En büyük 10 kripto para birimlerinin güncel tablosu aşağıdaki gibidir:

Coinmarketcap sitesinin verilerinden alınmıştır.

Bu Hafta Yaşanan Kripto Para Gelişmeleri

  • 1 Şubat tarihinde 120 milyon dolar değerinde 500 milyon XRP (Ripple) piyasaya sürüldü. Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, XRP hareketliliğini takip ettiklerini ve yüklü miktarlarda XRP alımlarına müsaade etmeyeceklerini belirtti. Bunun sebebi ise yüklü miktarda satın alan kişi veya kurumların fiyata doğrudan etkide bulunabiliyor.
  • Galatasaray token’larının arzı başlıyor. GAL ismi verilen token’lara sahip olan taraftarlar, oylamalara katılabilecekler. İlk oylama ise yapılacak konu ise sahaya çıkış marşının seçimi olacak. Taraftarların seçtiği marş seçilecek ve kullanılacak.
  • Bitcoin ödeme hizmet sağlayıcısı olan BitPay CMO (Global Pazarlama Müdürü)’su Bill Zielke, şirketin 2019 yılında başta Bitcoin olmak üzere diğer kripto paralarında içinde bulunduğu ödemelerin 1 milyar doları aştığını ifade etti. Ayrıca Chainalysis kuruluşu da 2019 yılında sadece Bitcoin ile yapılan ödemelerin 4 milyar dolardan fazla olduğunu açıkladı. Şu an Bitcoin’e yapılan yatırım miktarı 172 milyar doları geçiyor. Her geçen ilgi arttıkça yatırım miktarı da artıyor. Bitcoin’in popülerliği artmaya devam ediyor ve Bitcoin kullanımı yaygınlaşıyor.
  • Amerika Birleşik Devletleri Merkez Bankası Fed, dijital para birimlerinin potansiyelini araştırmaya başladı. Dünya’da artan kripto para eğilimini detaylıca araştırmaya başlayan Fed, kripto paraların daha da popülerleşmesinde aktif rol oynayabilir. ABD Merkez Bankası dijital para birimlerini araştırıyor. Dünya’daki doların gidişatında etkin rol oynayan Fed, ulusal paraların dijitalleştirilmesi (CBDC) konusunun potansiyelini araştırmaya başladı.
  • Uganda meclisinde saadet zincirlerini yasa dışı olmasını sağlayacak çalışmalar başladı. Uganda kripto paralara olan sıcak tavrıyla biliniyordu. Vatandaşların bu sıcak tavırları ise saadet zinciri ile dolandırıcılık yapmak isteyen kişilere fırsat yaratıyor. Hükümet aldığı kararla insanların dolandırılmasının önüne geçmeyi planlıyor. Bu araştırmalar ise ülkenin Endüstri 4.0 gelişmelerini yakından takip etmesini sağlayacağı ümit ediliyor. Uganda kripto paraları araştırmaya başlıyor.
  • Bitcoin geçtiğimiz yılın Eylül ayından bu yana ilk defa işlem rekoru kırdı. Bitcoin’in Blockchain ağında 5 Şubat tarihinde 368.604 işlem gerçekleştirildi. Blockchain.com’un verilerine göre Bitcoin işlem rekoru kırdı.

 

Daha fazla haber için TwitterInstagramTelegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

 

Kripto para serimiz;

En büyük 10 kripto para – 2 Şubat 2020

En büyük 10 kripto para – 19 Ocak 2020

En büyük 10 kripto para – 12 Ocak 2020

“En büyük 10 kripto para – 9 Şubat 2020” için 0 yanıt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir