En büyük 10 kripto para – 2 Şubat 2020

En büyük 10 kripto para

En büyük 10 kripto para – 2 Şubat 2020

ABONE OL 

En büyük 10 kripto para serisine devam ediyoruz. (En büyük 10 kripto para – 2 Şubat 2020)

Bitcoin yatay performansını devam ettirerek 9411 dolar fiyatla alıcı buluyor. Bitcoin dominasyonu %65.4 seviyelerine iniş yaparak altcoinlerin canlanmasında etkili bir rol oynadı. Bitcoin’in market hacmi 171 milyar dolara ulaştı. Altcoin fiyatlarının artmasındaki en temel sebep ise kripto para piyasasına sıcak para girişininin olmasıdır. Bunu da verilere bakarak rahatlıkla anlayabiliriz. Geçtiğimiz hafta toplam market hacmi 262 milyar dolar seviyelerine ulaştı. Şimdi en büyük 10 kripto paraya göz atalım.

Coinmarketcap sitesinin verilerinden alınmıştır.

En büyük 10 kripto para birimlerinin güncel tablosu aşağıdaki gibidir:

Bu Hafta Yaşanan Kripto Para Gelişmeleri

  • İran Hükümeti ise artan kripto para madenciliğini yasaklamak yerine bir fırsat olarak değerlendirmek istiyor. Bu sebepten dolayı. İran 1000’den fazla madencilik lisansı dağıttı.
  • Blok zinciri firması Socios’un kripto parası olan Chiliz tarafından geliştirilen taraftar token’ları bir bir kullanılmaya başlanıyor. Paris Saint-Germain, Juventus, West Ham United, AS Roma ve Atletico Madrid ve Galatasaray gibi Avrupa’nın büyük kulüpleriyle anlaşma sağlandı. Chiliz‘in bu girişimi sayesinde taraftarlar artık kulüp yönetiminde söz sahibi olabilecek. Juventus’un ardından PSG Taraftar Token’larını satışa sundu.
  • Ürettiği elektrikli araçlarla otomobil devriminin öncülerinden olan Tesla değer kazanmaya ve yatırımcılarına kazanç sağlamaya devam ediyor. 2020 yılı grafiklerini bakıldığı zaman 1 Ocak’tan itibaren Tesla, yatırımcılarına %38 kazanç sağladı. Bitcoin aynı dönemde yatırımcılarına %30 kazanç sağladı. Yılın ilk ayında Tesla, Bitcoin’i geçmiş oldu. Ancak yatırım miktarları karşılaştırıldığında Bitcoin’in liderliği devam ediyor. Tesla 120 milyar dolar yatırım alırken Bitcoin 170 milyar dolar yatırım aldı.
  • Ethereum önümüzdeki ay ABD’de düzenleyeceği etkinliğe dünyaca ünlü akaryakıt şirketi BP (British Petrol) sponsor oldu. Bu sponsorluk açıklandıktan sonra Ethereum fiyatı 180 dolara kadar ulaştı. Ethereum’un yeni sponsoru BP oldu ve bu sponsorluk Etherum’un fiyatına olumlu etkide bulundu.

 

Daha fazla haber için TwitterInstagramTelegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

 

Kripto para serimiz;

En büyük 10 kripto para – 19 Ocak 2020

En büyük 10 kripto para – 12 Ocak 2020

En büyük 10 kripto para – 5 Ocak 2020

“En büyük 10 kripto para – 2 Şubat 2020” için 0 yanıt

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir