En büyük 10 kripto para – 23 Şubat 2020

En büyük 10 kripto para

En büyük 10 kripto para – 23 Şubat 2020

ABONE OL 

En büyük 10 kripto para serisine devam ediyoruz. (En büyük 10 kripto para – 23 Şubat 2020)

Bitcoin şu an 9833 dolar fiyatıyla alıcı buluyor. Bitcoin dominasyonu ise %0.7‘lik bir artış yaşayarak 62.6 seviyelerine yükseldi. Bitcoin’in kripto para piyasasındaki hacmi 179 milyar dolara geriledi. Toplam kripto para piyasasının hacmi ise 286 milyar dolara geriledi. Geçtiğimiz hafta piyasa hacmi 293 milyar dolar seviyelerindeydi.

En büyük 10 kripto para birimlerinin güncel tablosu aşağıdaki gibidir:

Coinmarketcap sitesinin verilerinden alınmıştır.

 

Bu Hafta Yaşanan Kripto Para Gelişmeleri

  • Ülkelerin Blockchain teknolojisine verdikleri önem artarken Blockchain’e yapılan yatırımlarda artıyor. Bitcoin ile hayatımıza giren Blockchain teknolojisi, yeni kripto paraların ortaya çıkmasına da zemin hazırlamıştır. Geçtiğimiz yılın sonlarında Rusya Blockchain çalışmalarına başlamıştı. Yapılan açıklamaya göre Rusya Blockchain çalışmalarını tamamladı.
  • Avrupa Futbol Federasyonları Birliği (UEFA), yaptığı son duyuruda futbol maçlarının biletlerinin Blockchain teknolojisi ile üretilmeye başlanacağını açıkladı. UEFA, Blockchain kullanmaya başlıyor. Bu sistem sayesinde güvenli ve kolay bir şekilde stadyumlara girişler sağlanacak. Blockchain teknolojisinin kullanımı günden güne artıyor.
  • Ripple, elindeki XRP miktarını açıkladı. Kripto para şirketi Ripple ise ellerinde 15 milyar dolarlık XRP olduğunu açıkladı. XRP’ın anlık fiyatı 0.28 dolar olarak hesaplandığında 53.5 milyar adet XRP olarak açıklanabilir.
  • Ülkeler kripto paralara olan ilgiyi ve yatırımı ulusal paralarını dijitalleştirerek (CBDC) kendilerine çekmeye çalışıyorlar. Para politikalarını ellerinde tutmak isteyen ülkeler ulusal paralarını dijitalleştirme yoluna gitmeye başladılar. Geçtiğimiz aylarda Güney Kore Merkez Bankası kripto para açıklaması yapmıştı. Uygulayacağı 2020 Para Politikasında kripto paralarla ilgili çalışmaların arttırılacağı ve ödeme sistemlerine uygun bir hale getirilmesine odaklanıldığı açıklanmıştı. Son olarak Güney Kore Merkez Bankası Blockchain tahvilleri üretecek oluşu gündem oluşturdu.
  • Coinbase isimli kripto para borsası uzun zamandır ilişki içerisinde bulunduğu Visa‘nın asli üyeleri arasına katıldı. Bu sayede rahatça banka kartı basabilecek. Coinbase, kullanıcıların rahatça kripto paraları kullanabilmesi amacıyla banka kartı basmıştı. Visa ile anlaşmadan önce kullanıcılara sunulan kartlar artık daha rahat bir şekilde üretilebilecek.
  • İsveç Merkez Bankası (Riksbank)’nın yaptığı açıklamalara göre ilerleyen yıllarda dijital kron kullanılmaya başlanabilir. İsveç kripto parasını test etmeye başladı. Merkez bankalarının ülkelerin kendi ulusal parasını dijitalleştirilmesi CBDC olarak isimlendiriliyor. İsveç kendi CBDC projesine e-krona ismini vermişti.
  • İrlanda‘da uyuşturucu kaçaklığı sebebiyle hapiste olan Dubliner Clifton Collins, sahip olduğu 58 milyon dolar değerindeki cüzdanların anahtar kodlarının kaybolduğunu iddia etti. Devlet yetkilileri tarafından el konulması gereken Bitcoin’lere bu sebepten dolayı ulaşılamıyor. Bu da Bitcoin’lerin tarihe karıştığı anlamına geliyor.

 

Daha fazla haber için TwitterInstagramTelegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

 

Kripto para serimiz;

En büyük 10 kripto para – 16 Şubat 2020

En büyük 10 kripto para – 9 Şubat 2020

En büyük 10 kripto para – 2 Şubat 2020

“En büyük 10 kripto para – 23 Şubat 2020” için 0 yanıt

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir