58 milyon dolar değerindeki Bitcoin tarihe karıştı

58 milyon dolar değerindeki Bitcoin tarihe karıştı

ABONE OL 

Bitcoin satın alan kişiler sahibi olduğu Bitcoin’leri istediği Bitcoin cüzdanına transfer edebilme imkanına sahiptir. Ancak Bitcoin dijital bir şey olduğu için güvenliği için dikkatli olmak gerekir. Bitcoin’lerin saklanacağı dijital cüzdanlar özel anahtar kodlarına sahiptir. Bu anahtar kodların sadece dijital olarak değil fiziksel olarak da saklanması gerekir. İrlanda’da yaşanan olaydan sonra 58 milyon dolar değerindeki Bitcoin tarihe karıştı.

İrlanda‘da uyuşturucu kaçaklığı sebebiyle hapiste olan Dubliner Clifton Collins, sahip olduğu 58 milyon dolar değerindeki cüzdanların anahtar kodlarının kaybolduğunu iddia etti. Devlet yetkilileri tarafından el konulması gereken Bitcoin’lere bu sebepten dolayı ulaşılamıyor. Bu da Bitcoin’lerin tarihe karıştığı anlamına geliyor.

Bitcoin’lere ulaşılamıyor

Bitcoin’lerin sahibi olan Dubliner Clifton Collins, 2017 yılında 6000‘den fazla Bitcoin’e sahip olduğunu söyledi. Collins, bu Bitcoin’leri ise tek bir cüzdanda tutmamak için 12 adet cüzdana eşit olarak dağıtmış ve cüzdanların anahtar kodlarını ise bir kağıda yazıp olta kasasında saklamaya başlamış. Ardından uyuşturucu kaçakçılığından dolayı tutuklanan Dubliner Clifton Collins‘in tüm eşyaları ev sahibi tarafından çöpe atılmış. Bu sebepten dolayı 58 milyon dolar değerindeki Bitcoin’lerin nerede olduğu bilinmiyor.

 

Daha fazla haber için TwitterInstagramTelegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

 

İlginizi Çekebilir

Paribu’da kafalarda soru işareti bırakan EOS transferi

İsveç kripto parasını test etmeye başladı

Samsung Blockchain kullanmaya devam edecek

 

0 Comment

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir