Google Huawei sahiplerini uyardı

Google Huawei sahiplerini uyardı

ABONE OL 

Google Huawei sahiplerini uyardı. Google,  yeni çıkan Huawei telefonlarını etkileyen bir yasağın olduğunu dile getirdi. Google uygulamalarındaki yasağı dikkate alma konusunda son derece ağır uyarılarda bulundu. Son Huawei cihazları Google Play uygulama mağazasını, Gmail, YouTube veya Google Haritalar gibi çok Google uygulamalarını kullanamıyor.

Android telefonlar, kullanıcıların doğrulanmamış kaynaklardan uygulama yüklemesine izin verir. Ancak şimdi Google, bu “yan yükleme”  çevrimiçi bulunan uygulama dosyalarını manuel olarak yükleme – dosyaların kurcalanmış olabileceği için ” yüksek riskli ” olduğu konusunda uyardı .

CCS Insight analisti Ben Wood, Google’ın insanları uygulamanın “riskli” olduğu konusunda uyarmaya hakkı olduğunu söyledi. “Uygulamanın bütünlüğü hakkında% 100 emin olmadığınız sürece, bu alınacak bir risk değildir.” Dedi.

Google Huawei Sahiplerini Uyardı ve Bu Uygulamalar Hakkkında Açıklama Yaptı

Google uygulamalarındaki kısıtlamalar, ABD hükümetinin Huawei’yi “varlık listesi” adı verilen bir ticaret kısıtlamaları veritabanına yerleştirdiği Mayıs 2019’a kadar uzanıyor. Bu, Google gibi ABD’li işletmelerin şirketle ne tür anlaşmalar yapabileceğini gözler önüne seriyor. Daha önce ABD ve Çin arasında geçen ticaret savaşları dev firmaları etkiledi bunlardan biri ise Huawei oldu.

Google, Android telefon işletim sistemine sahip olduğundan, bu karar Huawei’nin Android telefonlarını etkiledi. Google, “yeni Huawei cihazları hakkında bir dizi soru almaya devam ettiğimiz için” resmi tavsiye yayınladığını söyledi. Ancak durum, bu telefonlarda “Google’ın uygulamaları ve hizmetleri önyükleme veya yan yükleme için kullanılamıyor” olarak kaldı.

Google, Huawei’nin eski modellerine güvenlik ve yazılım desteği sağlamaya devam ediyor tek sorun yeni gelecek telefonların Google’ın hiç bir servisinden yararlanamayacak olması. Ancak bunu Huawei doğrulamadı. Yalnızca Google’ın “Play Protect sertifikalı” programı kapsamında sertifikalı Android cihazların Play Store ve diğer temel Google uygulamalarına sahip olmasına izin veriliyor.

Google, programın “titiz bir güvenlik, inceleme ve uyumluluk testi süreci” olduğunu söylüyor. Google’ın hizmetlerini kullanan her Android üreticisi bu işlemi gerçekleştiriyor ve o şekilde Google servislerine ulaşabiliyor.

Ancak ABD’nin ticaret kısıtlamaları, Huawei’nin bunu yapamayacağı anlamına geliyor. Siber güvenlik uzmanlarının ortak düşüncesi ise “Huawei’nin zorluklarını insanların akıllı telefonlarına kötü amaçlı kod alma fırsatı olarak görecek birçok dolandırıcı olacak” dedi. “Bir tüketicinin, Google’ın eksik hizmetlerini sunduğunu iddia eden APK’ları [Android dosyaları] bulmak için web’de gezinmesi büyük bir risk olacak ve yanlış indirilecek dosyalar ile bilgileriniz çalınabilir.”

Huawei ne diyor?

Huawei, ABD yetkililerinin dikkatini çekebilecek herhangi bir haksızlığı şiddetle reddediyor ve kısıtlamaların ABD teknoloji şirketlerini rekabetten korumak için tasarlandığına inanıyor. Buna karşı yapılan iddiaları ve ticari sırları çalma ve çalma suçlamalarını “bir sis perdesinden başka bir şey değil” dedi. Wood tüketiciler için son derece kafa karıştırıcı bir konu olduğunu vurguladı.

Zorluklara rağmen, Huawei, pazarın% 15-20’si ile dünyanın en iyi akıllı telefon üreticilerinden biri olmaya devam ediyor ve bu da onu sadece Apple ve Samsung’un arkasında olan büyük bir şirket yapıyor.

 

Daha fazla haber için TwitterInstagramTelegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

 

İlginizi Çekebilir

58 milyon dolar değerindeki Bitcoin tarihe karıştı

Xiaomi’nin 2019’daki geliri 28.4 milyar doları aştı

Play Store kötü amaçlı yazılımları kaldırıyor

“Google Huawei sahiplerini uyardı” için 0 yanıt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.