Jeff Bezos 10 milyar dolar bağışlayacak

Jeff Bezos 10 milyar dolar bağışlayacak

ABONE OL 

Jeff Bezos 10 Milyar dolar bağışlayacak. Amazon’un kurucusu Jeff Bezos Pazartesi günü yaptığı açıklamada, iklim değişikliğiyle mücadele etmek için 10 milyar dolar bağışlayacağını açıkladı.

Jeff Bezos yatığı açıklamada şu cümleleri dile getirdi: “Bu küresel girişim bilim insanlarına, aktivistlere, STK’lara, doğal dünyanın korunmasına ve korunmasına yardımcı olmak için gerçek bir fırsat sunan her türlü çabayı finanse edecek.”

Dünyanın en zengin kişisi Bezos bu açıklamayı ise Dünya Fonu’nu açıklayan Instagram yayınında dile getirdi.

Jeff Bezos 10 Milyar dolar bağışlayacak

Jeff Bezos’un Görünüşe göre, parayı başlangıçlara ve iklim değişikliği ile mücadele eden diğer kar amaçlı girişimlere yatırım yapmak yerine araştırmacılara ve savunuculuk gruplarına bağışlayacak gibi görünüyor

Bu bağışı Amazon’un kasasından değil kendi kişisel servetinden yapacak. Servetinin 130 milyar dolar olması sebebiyle 10 milyar dolar onun için hiç problem değil.

Açıkçası, bu fonların etkisi büyük ölçüde parayı nerede, ne zaman ve nasıl işe koyacağına bağlı olarak değerlenebilir. Bezos, bu yaz hibeler vermeye başlayacağını duyurdu. Ancak odaklanmak istediği belirli alanlar hakkında ayrıntı vermedi.

Bezos’un 10 Milyar Dolarlık Fonunu 2’ye ayıracak

Birincisi, karbon vergileri, sübvansiyonlar veya emisyonlar gibi politikalar için lobi faaliyetlerini destekleyen mevcut temiz enerji teknolojilerinin piyasaya sürülmesini hızlandıracak. güneş, rüzgar ve elektrikli araçlar, ya da doğrudan iten politikacılar destek.

İkincisi ise hala iklim değişikliğini yönlendiren sera gazı emisyonlarını ortadan kaldırmak veya iptal etmek için uygun fiyatlı ve ölçeklenebilir yollar geliştirmediğimiz alanlarda erken aşama akademik veya ulusal laboratuvar araştırma ve geliştirmesini finanse etmek olacak.

2’ye ayrılan bölüm bunları içerebilir:

  • rüzgar, güneş ve diğer temiz enerji kaynaklarındaki dalgalanmaları dengelemek için büyük ölçekli enerji depolama teknolojileri
  •  gübre, hayvancılık ve tarımsal sistemlerimizin diğer kısımlarından iklim kirliliğini azaltma yöntemleri
  • ve enerji santrallerinden ve fabrikalardan emisyonları yakalamak veya atmosferden çıkarmak ve kalıcı olarak depolamak için geliştirilmiş araçlar

Büyüyen iklim baskıları:

Bezos, iklim sorunları konusunda dünyanın en zengin ikinci kişisi olan Microsoft’un kurucu ortağı Bill Gates’ten farklı bir yaklaşım benimsiyor.

Gates 2016’da temiz enerjideki en zor teknik zorluklardan bazılarını ele alabilecek ürünler geliştirmeye başlayan yeni yatırımcıları desteklemeye adanmış diğer büyük yatırımcılarla birlikte 1 milyar dolarlık bir iklim fonu yarattı.

 

Daha fazla haber için TwitterInstagramTelegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bitcoin neden bu kadar popülerleşti?

En büyük 10 kripto para – 16 Şubat 2020

Yerli otomobilimiz hakkında her şey!

 

kaynak

“Jeff Bezos 10 milyar dolar bağışlayacak” için 0 yanıt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir