Amazon maske satışını sınırlandırdı

   Amazon maske satışını sınırlandırdı

  Uluslararası alışveriş platformu Amazon, fahiş fiyatlar verilmesi nedeniyle maske ve el dezenfektanı satış başvurularını kabul etmeyeceğini duyurdu.

  İnsanların kendi firmalarını kurup üzerinde satış yapabildiği bir platform olan Amazon, maske ve dezenfektan için yüksek fiyatlar çeken fırsatçı kişi ve kuruluşlara karşı geldiğini açıkladı.

  Bunun nedeni olarak ise virüs salgını yüzünden yüksek fiyatlara maske ve dezenfektan gibi koruyucu ürünler satan firmalar gösterildi. Ticaret yapabilmek için Amazon’a başvurup yüksek fiyat vermek isteyen yeni satıcıları kabul etmeyeceğini duyuran Amazon, mevcutta bulunan satıcılara ise bir yaptırım uygulanmayacağını açıkladı.

  Bildiğimiz üzere Türkiye’de virüs gelmeden önce piyasadan çekilen tüm koruyucu ürünler virüs salgını belirlendikten sonra yüksek fiyatlarla satışa sunulmuştu. Aynı fırsatçılık ABD’de de görüldü.

  Amazon’da 43 dolara satılan bir el antiseptiği virüs salgınından sonra 94 dolara, 5 dolarlık sprey 33 dolara ve 9 dolara satılan nefes açıcı merhemler 13 dolara çıktı. Bazı satıcıların küçük el dezenfektanını 80 dolara satışa çıkarması dikkat çekti.

  Türkiye’de de bazı alışveriş platformlarında saçma fiyatlara ürün satışları gerçekleştiriliyor. Özellikle makarna fiyatlarının uçması kitleler tarafından epey eleştirilmişti.

  Trendyol, haksız fiyat oluşumuna sebep olan 539 ürünle ilgili işlem yapıldığını açıkladı. Şirket, “Kamu otoritelerinin açıklamaları ve yönlendirmeleri ışığında yaşanan bu özel durum nedeniyle sorumluluk alıyoruz.” ifadelerini kullandı.

  Daha fazla haber için TwitterInstagramTelegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

  İlginizi çekebilir

  ABD Başkan adayının kripto para projesi: AmeriCoin

  Call of Duty: Warzone çıktı, ilk gün oynanma rekoru kırdı

  Akıllı telefonlar 2022’de böyle görünebilir

  İlginizi Çekebilir

  1 Yorum

  Yorum Yapın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir