Instagram yeni eklediği özelliği kaldırıyor

   Instagram yeni eklediği özelliği kaldırıyor

  Instagram yeni eklediği özelliği kaldırıyor

  Instagram yeni eklediği özelliği kaldırıyor. Kısa süre önce eklenen Instagram’ın yeni özelliği insanlara olumsuz etkiler yarattığı için kullanımdan kaldırılıyor. Bu özelliği sadece resmi sağlık kuruluşlarının kullanımına sunacak olan Instagram’ın özelliği ise AR teknolojisi.

  Instagram yeni eklediği özelliği kaldırıyor

  Peki nedir bu AR teknolojisi? AR teknolojisi sayesinde kamerayı açtığınızda yapay zeka suratınızı modelliyor ve suratınıza seçtiğiniz figürleri getiriyor. Örnek vermek gerekirse maske, değişik renkte gözler gibi efektler ekleniyor.

  Instagram’ın bu özelliğini kaldırmasının sebebi ise yeni tip Corona virüsü yapılan açıklamalarda şunlar dile getirildi.  Yeni tip Corona virüsü konusunda olumsuz belirtiler vardı. Bunun önüne geçilmesi için ise yeni gelen AR efekt teknolojisinin kaldırılması planlandı. Artık yeni tip Corona virüsünün AR efektleri bulunmayacak.

   

  . Artık yeni tip Corona virüsünün AR efektleri bulunmayacak.
  Artık yeni tip Corona virüsünün AR efektleri bulunmayacak.

  Bu açıklamaların ardından bu özelliği resmi sağlık kuruluşlarının kullanabileceği görünüyor. Ayrıca bir diğer açıklama ise Corona virüsü haberlerinin paylaşımlarının Başta Dünya Sağlık Örgütünün ve diğer sağlık kuruluşlarının yapılacağı ve asılsız iddia ve haberlerin yasaklamalara maruz kalacağı belirtildi.

  Corona virüsü ile ilgili yapılan paylaşımlar, mesajlar, etiketler sürekli denetlenecek ve gerekirse yasaklamalar getirilecek. Bunun ilk somut örneği ise Instagram’ın AR teknolojisi oldu. Ayrıca Facebook reklam politikasını değiştirerek Corona ile ilgili yapılan haberlerin olmayacağını dile getirdi.

  Daha fazla haber için TwitterInstagramTelegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

  İlginizi çekebilir

  Amazon maske satışını sınırlandırdı

  Call of Duty: Warzone çıktı, ilk gün oynanma rekoru kırdı

  Akıllı telefonlar 2022’de böyle görünebilir

  İlginizi Çekebilir

  1 Yorum

  Yorum Yapın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir