Call of Duty: Warzone çıktı, ilk gün oynanma rekoru kırdı

Call of Duty: Warzone çıktı, ilk gün oynanma rekoru kırdı

ABONE OL 

Call of Duty: Warzone dün ücretsiz olarak kullanıcılara sunuldu. İlk günden büyük bir ilgi gören oyun ilk 24 saat rekoru kırdı. Call of Duty: Modern Warfare üzerine kurulan yapısıyla dikkatleri çekerken ilk gün 6 milyon kişi tarafından oynandı.

Activision tarafından sunulan ve PUBG, Apex Legends gibi oyunlara rakip olarak çıkan oyunun ücretsiz olması dikkat çekti. Rakipleri geride bırakıp tercih edilen bir oyun olma amacıyla bu politikayı uygulayan şirket, ilk gün sayılarıyla mutlu oldu.

2019 yılında çıkan Black Ops 4 oyununu da ücretsiz çıkarıp iyi bir başarı yakalayan şirket, bu başarısını yeni battle royale oyununa da taşımak istedi.

100 GB gibi büyük bir depolama alanı isteyen Warzone, çıktıktan sonraki ilk 24 saatte ulaştığı oynanma sayısıyla politikayı ne kadar başarılı uyguladığını da göstermiş oldu. Daha önceki rekor EA tarafından yayınlanan Apex Legends oyununa aitti. İlk çıktığı dönemde çok ilgi çeken Apex, ilk 24 saatte 2.5 milyon oyuncu tarafından denenmişti.

Geçmişten bugüne çıkan CoD oyunlarından bilinen haritalardan parçalar alınarak oluşturulan Verdansk haritasında oynanıyor. Bildiğimiz battle royale oyunlarından çok farkı yok. 150 oyuncunun aynı anda bir haritaya bırakılması, içerisinde araçların ve silahların bulunmasıyla temel olarak rakip oyunlara çok benziyor.

Üzerinde hiçbir şey olmadan haritaya bırakılan oyuncular çevreden topladıkları malzemelerle rakipler ile mücadele ediyor. Bir gaz bulutunun giderek daralması ile harita küçülüyor ve rakipleri arasından sıyrılıp sona kalan kişi mücadeleyi kazanıyor.

Call of Duty: Warzone oyununun sayfasına buradan ulaşıp indirebilirsiniz.

Daha fazla haber için TwitterInstagramTelegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi çekebilir

Youtuber Survivor’ı Exatlon Challange Netflix’te yayınlanacak

İşte AnTuTu puanı en yüksek Android telefonlar

iPhone tasarımında ancak çok daha güçlü Atom XL tanıtıldı

“Call of Duty: Warzone çıktı, ilk gün oynanma rekoru kırdı” için 0 yanıt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.