ABD’de Bitcoin ile vergi ödemesi askıya alındı

 ABD’de Bitcoin ile vergi ödemesi askıya alındı

Amerika Birleşik Devletleri’nin yüzölçümü bakımından en büyük 34. eyaleti olan Ohio’da işletmelerin Bitcoin ile vergi ödemesi hizmetini askıya alındı.

Ohio Sayman Üyesi Robert Sprague, işletmelerin Bitcoin ile vergi ödemesini sağlayan OhioCrypto.com web sitesinin derhal askıya alındığını duyurdu.

ABD’de Bitcoin ile vergi ödemesi askıya alındı. 2 Ekim tarihli basın açıklamasında Sprague, dahili bir incelemeye göre, Ohio’nun işletmelerin dijital para birimleri ile vergi ödemesine izin veren web sitesini yayınlamadan önce Mevduat Kurulu’ndan onay alınması gerektiğini açıkladı. Ayrıca, Devlet Mevduat Kurulu’ndan Başsavcı Dave Yost’tan kripto portalının nasıl kurulduğunun ve hizmeti sağlayan üçüncü taraf işlemci olan BitPay’in “finansal işlem cihazı” oluşturup oluşturmadığının yasallıklarının araştırılması istenmiştir.

ABD’de Bitcoin ile vergi ödemesi askıya alındı

Robert Sprague açıklaması ise şöyle: 

”Ohio’yu geleceğe taşımaya devam eden yenilikçi, yeni teknolojiler ve süreçleri araştırması hayati önem taşıyor. Ancak, OhioCrypto.com gibi uygulanan yeni işlemlerin Ohio yasalarına göre yapıldığından emin olmalıyız. Ohio Sayman Üyesi olarak, benim görevim, güvenilir vergi ve Ohio vergi dolarlarının korunmasını sağlamak ve bu devletin yasalarını izlemek. Başsavcı tarafından resmi bir görüş bildirilinceye kadar, web sitesinin askıya alınmasının tedbirli olduğunu düşünüyorum.”

Kripto ile vergi ödemek çok popüler değil

Sprague, web sitesinin yayınlanmasından bu yana geçen 10 ay içinde, 10’dan az işletmenin vergi ödemesini Bitcoin’le yaptığını açıkladı.

Ohio ayrıca 2021 yılına kadar yani yerel işletmeler, hükümet refah projeleri ve diğerleri için blockchain uygulamaları geliştirmeye başlayan şirketlere, 2021 yılına kadar blok zinciri başlangıçlarına 300 milyon dolar‘dan daha fazla yatırım yapmayı planladı.

 

Kaynak

 

İlginizi Çekebilir

Avrupa Komisyonu’dan Libra uyarısı

Bitcoin ile dolandırıcılık Kraliyet Ailesi’ne sıçradı

Rusya’daki Nükleer tesiste kaçak Bitcoin madenciliği

Gökhan Kaya

0 Comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir