En büyük 10 kripto para – 5 Ekim 2019

 En büyük 10 kripto para – 5 Ekim 2019
En büyük 10 kripto para serisine devam ediyoruz.

Bitcoin geçen haftaki düşüşüyle gelmiş olduğu 8000-8100 seviyelerinde işlem görüyor. Bitcoin dominasyonu şu an %67.2 seviyelerinde. Bitcoin’in market hacmi 146.6 milyar dolara geriledi. Toplam market hacmi geçen haftaya göre 4 milyar dolar artarak 218 milyar oldu. Dominansyon seviyesindeki %0.07’lik düşüş az da olsa piyasada hareket yarattı. Geçen haftaya göre en büyük 3 kripto parada hacim artışı da yaşandı.

En büyük 10 kripto para birimlerinin güncel tablosu aşağıdaki gibidir:

Coinmarketcap sitesinin verilerinden alınmıştır.

Bu hafta ABD’de Bitcoin ile vergi ödemesi askıya alındı ve Facebook’un stablecoin projesi Libra’ya olan tepkiler ve uyarılar devam etti. Avrupa Komisyonu’nun Başkan Yardımcısı Margrethe Vestager, 1 Ekim tarihinde yayınlanan bir röportajında, Libra’nın piyasaya çıkmasından sonra doğabilecek birtakım sorunlara dikkat çekti:

”Şu an hala var olmayan bir şeyi sorgulamamız bile aslında çok yeni bir durum. Ancak bu o kadar uzak gelecekte ki, biz bunun gerçekten bir problem olup olmayacağını bile tam olarak söyleyemiyoruz. Olası problemlerden birisi de ekonominin geri kalanıyla hiçbir alakası olmayan kapalı bir ekosistem kurulması olarak gözüküyor.”

Facebook’un stablecoin projesi Libra daha piyasaya çıkmadan herkesin kafasında soru işaretleriyle hatırlanıyor. Bu Libra’yı nasıl etkileyecek bunu piyasaya sürüldükten sonra hep beraber göreceğiz.

 

Kripto para serimiz;

En büyük 10 kripto para – 27 Eylül 2019

En büyük 10 kripto para – 20 Eylül 2019

En büyük 10 kripto para – 13 Eylül 2019

Gökhan Kaya

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir