Steam oyun haberleri için “News Hub” özelliği getiriyor

   Steam oyun haberleri için “News Hub” özelliği getiriyor

  Çevrim içi oyun satın alma platformu Steam yeni bir özellik test etmeye başladı, News Hub adını verdiği yeni özellik ile platform içindeki oyunlarla ilgili tüm gelişmeleri yayınlayacak. Bir nevi haber merkezi olarak kullanılacak olan özellik, aktif Steam kullanıcıları için önemli bir gelişme.

  Piyasanın zirvesinde yer alan Steam, son dönemlerde altın günlerini arıyor

  Uzun bir süre liderlik koltuğunda tek başına oturuyordu. Ancak son dönemlerde Epic Games şirketinin ataklarıyla tahtı sallanmaya başladı. Özellikle ara sıra yaptığı Steam’de pahalı olan oyunları dönem dönem ücretsiz vermesi rekabeti bir tık öteye taşıyordu.

  Steam’in pazarın tek lideriyken istediği fiyatlarda oyunu satması kullanıcıları biraz zora sokuyordu. Epic Games’in gelmesiyle ve daha uygun fiyatlar sunmasıyla kullanıcıların azımsanmayacak bir kısmı Epic Games’e kaydı.

  Valve harekete geçti ve tekrar zirveye oynamaya başladı

  Tahtının sallanmasıyla beraber Steam platformunun sahibi olan Valve tekrar harekete geçmek zorunda kaldı. Yeni bir özellik getirerek iddiasını sürdürmek için çalışmalara başladı.

  news hub steam ile ilgili görsel sonucu

  Oyunlar için bir haber merkezi kurmak isteyen şirket, News Hub’ı test etmeye başladı. Steam platformuna önemli bir koz sağlayacak olan News Hub henüz test aşamasında.

  Steam tarafından denenen News Hub hizmeti şu sıralarda Steam Labs kapsamında test ediliyor. Testler bittikten sonra gerekli çalışmalar tamamlanmış olacak ve özellik tüm kullanıcılara sunulacak.

  Daha fazla haber için TwitterInstagramTelegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

   

  İlginizi Çekebilir

  Bir milyardan fazla Android cihaz tehlike altında

  Fransa Bitcoin’i resmen tanıdı

  Hackerların en çok denediği şifreler ortaya çıktı

  İlginizi Çekebilir

  Yorum Yapın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir