Hackerların en çok denediği şifreler ortaya çıktı

   Hackerların en çok denediği şifreler ortaya çıktı

  Hayat sanal bir hale bürünürken eski düzen yavaş yavaş değişiyor. Alışverişler, tüketim harcamaları gibi önceden fiziksel olarak hallettiğimiz şeyleri artık sanal bir şekilde gerçekleştirebiliyoruz. Dünya böyle bir teknolojik devrim yaşarken karşımıza sürekli yeni problemler çıkıyor. Her ne kadar tüm işlerimizi telefondan veya bilgisayarımızdan kolayca yapabiliyor olsak da birtakım riskleri de göze almış oluyoruz. Yapılan bir araştırma sonucu hackerların en çok denediği şifreler ortaya çıktı.

  Sanal dünyada risk olarak karşımıza hackerlar çıkabilmektedir. Bütün ödeme ve banka sistemlerimizin hepsi elektronik cihazlarımızda yer alırken bu bilgilerimizin çalınma ihtimalleri de her ne kadar azaltılmaya çalışılsa da yüksektir.

  F-Secure isimli güvenlik şirketi hackerların en çok denedikleri şifreleri açıkladı. İşte o şifreler:

  Hackerların en çok denediği şifreler

  En çok denenen şifreler arasında herkes tarafından uğraşmamak için öylece koyulmuş şifrelerde yer alıyor. Örneğin “12345” veya “admin”gibi. Bizim bir an evvel yapıp elimizin altından çıkarmak istediğimiz şifreler aslında hayatımızda son derece önemli bir role sahiptir. Çünkü tüm bilgilerimizin yer aldığı masaüstü veya mobil cihazlarımız her an tehlike altında.

  Bütün bu riskler hayatımızda yer alırken daha güçlü şifreler oluşturmak kendi güvenlik seviyenizi arttırmanızı sağlayacaktır.

  Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

  Daha fazla haber için TwitterInstagramTelegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

  İlginizi çekebilir

  Moto G8 tanıtıldı! İşte özellikleri

  Korona virüsü Apple’ı da vurdu

  Huawei P40 Lite E tanıtıldı! İşte özellikleri

  İlginizi Çekebilir

  Yorum Yapın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir