Fransa Bitcoin’i resmen tanıdı

   Fransa Bitcoin’i resmen tanıdı

  Fransa geçtiğimiz günlerde bir dava sayesinde Bitcoin‘i resmen tanıdı. Olay tam bir anlaşmazlık sonucu ortaya çıktı. Verilen karar ise dünyadaki Bitcoin varlığına artı birkaç puan daha yazdırdığı söylenebilir. Fransa Bitcoin’i resmen tanıdı ve Bitcoin’in dünyada kabul görmesi adına olumlu bir haber niteliği taşıyor.

  Yaşanan olay tam bir anlaşmazlık sonucu mahkemeye başvurulması sonucu ortaya çıktı. Fransa’da faaliyet gösteren kripto para borsası Paymium İngiltere’de faaliyet gösteren BitSpread isimli bir yatırım firmasına 2014 yılında bir miktar Bitcoin‘i borç olarak verdi. Ardında 2017 yılında Bitcoin bir hard fork (çatallanma yani ortaya yeni bir kripto para çıkması) yaşadı. Bu hard fork ile Bitcoin sahiplerine ellerindeki Bitcoin miktarı kadar Bitcoin Cash verildi.

  Buraya kadar hiçbir sorun bulunmuyor. Borcun geri ödeme zamanı geldiğinde ödeme sadece Bitcoin olarak mı yapılmalıydı yoksa ilave olarak Bitcoin Cash verilmeli miydi? İki firma bu konuda anlaşmazlık yaşadı ve mahkemeye başvurdu. Les Echos haberine göre mahkeme Bitcoin’i mübadelesi mümkün bir emtia olarak nitelendirdi yani bir para ile aynı tanıma sahip oldu.

  Dava sonucunda borçlunun Bitcoin Cash ödemesi yapmamasına karar verdi. Ve anlaşmazlık çözülmüş oldu.

  Ülkeler Bitcoin’i Yavaş Yavaş Benimsiyor

  Her geçen gün ülkeler Bitcoin’e olan tavrını yumuşatıyor. Bu sayede Bitcoin güven kazanıyor ve insanların kafalarındaki soru işaretleri zamanla kayboluyor.

  Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

  Daha fazla haber için TwitterInstagramTelegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

  İlginizi Çekebilir

  Galatasaray taraftar token’ları kullanılmaya başladı

  Blockchain etkinliği Korona virüsü sebebiyle ertelendi

  Almanya kripto paraları resmen tanıdı

  İlginizi Çekebilir

  2 Yorumlar

  Yorum Yapın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir