Galatasaray taraftar token’ları kullanılmaya başladı

   Galatasaray taraftar token’ları kullanılmaya başladı

  Galatasaray token’larının arzı başlıyor. Socios.com projesi ile geliştirilen Chiliz, Avrupa’da bulunan 6 futbol kulübünü seçti. Paris Saint-Germain, Juventus, West Ham United, AS Roma ve Atletico Madrid ve Galatasaray ile anlaşma sağlandı. Bu kulüplere özel token’lar geliştirildi ve taraftarların kulüp yönetiminde söz sahibi olması amaçlanıyor.

  Daha önceden Galatasaray Spor Kulübünün futbol maçlarında sahaya çıkış marşının taraftarlar tarafından seçileceği açıklanmıştı. Socios‘un ürettiği ‘GAL‘ token’lara sahip olan taraftarlar yapılacak olan oylamada oy kullanma hakkına sahiplerdi. Geçtiğimiz günlerde oylama yapıldı ve sahaya çıkış marşı Galatasaray taraftarları tarafından seçilmiş oldu.

  GAL token’ları 10 TL fiyatla satışa sunulmuştu.

  Oylamada 7 binden fazla oy kullanıldı ve %32.86‘ı oyu alan ‘Çocukluk Aşkımsın‘ marşı sahaya çıkış marşı olarak seçildi. Socios web sitesinde açıklanan verilere göre oylamadaki diğer sonuçlar ise şöyle:

  • Re Re Re Ra Ra Ra %25.04 
  • Şampiyonsun Galatasaray %20.71
  • Şereftir Seni Sevmek  %12.74 
  • Kupalara Layıksın  %8.64 

  Socios ile anlaşma sağlayan Galatasaray kulübünün Yönetim Kurulu Üyesi Dorukhan Acar bu işbirliği hakkında şunları söylemişti:

  “Milyonlarca Galatasaraylının taraftar oylamalarıyla sesini duyurabileceği ve aynı zamanda da kulüplerine gelir yaratabileceği bir sistemi sunmaktan gurur duyuyoruz. Gelişen teknolojileri göz ardı etmeyen ilklerin kulübü Galatasaray olarak Fransa, İspanya, İtalya ve İngiltere’den küresel rakiplerimiz ile birlikte Taraftar Token’ı sistemini başlatmak bize büyük bir heyecan veriyor. Dijital dönüşüm vizyonumuzun bir parçası olarak blok zinciri teknolojisini efektif olarak kullanan dünyanın öncü kulüplerinden biri olmak bizim için önemli bir adım olacak.”

  Socios.com CEO’su ve Kurucusu Alexandre Dreyfus’da GAL token hakkında şunları açıklamıştı:

  “Socios.com’daki Galatasaray taraftarlarının heyecanı ve coşkusu eşi benzeri görülmemiş bir duygu. İlk oylamayı başlatmaktan ve bu tutkulu taraftarları hayranı oldukları kulüple daha da yakınlaştırmaktan gurur duyuyorum. Socios.com, Galatasaray ve taraftarları arasındaki bağı daha da güçlendirerek, Galatasaray ile aralarında emsalsiz bir ilişki kurmalarını sağlayacak.”

   

  Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

  Daha fazla haber için TwitterInstagramTelegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

  İlginizi Çekebilir

  Blockchain etkinliği Korona virüsü sebebiyle ertelendi

  Almanya kripto paraları resmen tanıdı

  Ripple 1 milyar XRP’nin kilidini açtı

  İlginizi Çekebilir

  1 Yorum

  Yorum Yapın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir