ABD nakit parayı karantina altına aldı

   ABD nakit parayı karantina altına aldı

  Çin‘de baş gösteren ve tüm dünyaya yayılan Korona virüsü devletlerin bir takım tedbirler almasına sebep oldu. Korona virüsünün çıkış noktası olan Çin bilindiği üzere nakit paraları karantina altına almıştı. ABD nakit parayı karantina altına aldı. Amerika Birleşik Devletleri, Asya’dan gelen nakit paraları karantina altına aldı. Bulaşıcı olan virüsten kurtulmak adına ödemelerin fiziksel olarak değil de ödeme sistemleri veya kripto paralar ile gerçekleşmesinin gerekliliği bir kez daha ortaya çıkmış oldu.

  ABD 8.3 Milyar Dolarlık Önlem Paketini Onayladı

  Amerika Birleşik Devletleri‘nde de ortaya çıkan Korona virüsü ile mücadele için ABD Başkanı Donald Trump 8.3 milyar dolarlık önlem paketini onayladı. Bu sayede virüs ile mücadele için kaynak oluşturulmuş oldu. Bu önlem paketinin 3 milyar doları virüse karşı aşı üretilmesi için kullanılacak.

  ABD para birimi doların karantina altına alınması da gündemde yer alıyor. 1 ABD dolarının ömrünün 10 yıldan fazla olduğu göz önüne alınınca ortaya çıkan bakteri tehlikesini gözler önüne seriyor.

  Kripto Paraların Önü Açılıyor

  Ortaya virüs sebebiyle alınan önlemler adeta kripto paraların önünü açıyor. Korona virüsü nakit paraların alternatiflerini birkaç adım öne çıkarıyor. Başta Bitcoin olmak üzere sayısı 5 bini bulan kripto paraların özellikleriyle kendilerine ön plana çıkarabilmeleri fırsatları doğdu.

  Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

  Daha fazla haber için TwitterInstagramTelegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

  İlginizi Çekebilir

  Fransa Bitcoin’i resmen tanıdı

  Galatasaray taraftar token’ları kullanılmaya başladı

  Blockchain etkinliği Korona virüsü sebebiyle ertelendi

  İlginizi Çekebilir

  Yorum Yapın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir