Kripto para şirketlerinden üniversitelere bağış

Kripto para şirketlerinden üniversitelere bağış

ABONE OL 

Blockchain teknolojisinin dünya genelinde yaygınlaşmasını hızlandırmak amacıyla kripto para şirketleri üniversitelere bağış yapmaya başladı. Hem kripto paraların kullanımını arttırmak hem de Blockchain teknolojisinin gelişmesi için gereken donanımlı gençlerin yetişmesine katkı sağlanıyor. Kripto para şirketlerinden üniversitelere bağış giderek artıyor.

Büyük yatırımlara sahip olan Block One (EOS), Ripple (XRP), Cardano (ADA) ve MakerDAO (MKR) şirketleri dünyaca ünlü üniversitelere bağışlar gerçekleştirdi.

  • Cardano (ADA), Wyoming Üniversitesi‘ne 500.000 dolar değerinde bağış yaptı. Wyoming Eyaleti, eyalet içerisinde herhangi bir yere yapılan bağış miktarı kadar bağışı da kendisi gerçekleştiriyor. Bu sebepten dolayı bağış miktarı 2 katına çıkmış oldu.
  • Ripple (XRP)’da aynı şekilde Blokchain çalışmalarında kullanılması üzere 30’a yakın üniversiteye toplamda 50 milyon dolar değerinde bağış yaptı.
  • Block One (EOS) ise Virginia Tech Üniversitesi‘nde Blockchain çalışmaları yapan öğrencilere 3 milyon dolar bağış yaptı.
  • MakerDAO (MKR) şirketinde çalışan bir yönetici Carnegie Mellon Üniversitesi’ne 6 milyon dolar değerinde bağış yaptı.

Üniversitelerde öğrencilerin Blockchain çalışmalarının artması kripto para şirketlerinin de dikkatini çekiyor ve kripto para şirketlerinden üniversitelere bağış artıyor. Bu çalışmaların desteklenmesi ise Blockchain teknolojisini daha ileriye götürecektir. Kendi yatırımlarını veya projelerini gerçekleştirme fırsatına sahip olan öğrenciler ise ortaya başarılı işler çıkarabilir. Ülkemizde de üniversitelerin Blockchain kulüpleri kuruluyor ve üniversite okuyan tüm öğrencilerin bu teknolojiden haberdar olmaları sağlanıyor.

Kripto para şirketlerinden üniversitelere bağış hakkında görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagramTelegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

 

İlginizi Çekebilir

Çin en iyi ve en kötü kripto paraları açıkladı

En büyük 10 kripto para – 23 Şubat 2020

58 milyon dolar değerindeki Bitcoin tarihe karıştı

“Kripto para şirketlerinden üniversitelere bağış” için 0 yanıt

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir