140 milyon dolar değerinde EOS yakıldı

140 milyon dolar değerinde EOS yakıldı

ABONE OL 

EOS, 14 Şubat tarihinde betası yayınlanan Voice uygulamasının ardından ciddi satışlara maruz kalmıştı. Bu satışlar EOS’un fiyatını %30‘dan fazla düşürmüştü. Kripto paraların fiyatları Bitcoin’in hareketine göre belirleniyor. Bitcoin’in yukarı yönlü bir hareketi ile olumlu bir şekilde fiyatlanan kripto paralar aksi durumda değer kaybı yaşıyor.  Son olarak 140 milyon dolar değerinde EOS yakıldı.

EOS Blok Üreticilerinden EOS Nation önderliğinde yapılan EOS ağındaki %5 olan enflasyon oranını %1‘e düşürmek için bir MSIG (Multi Signature) diğer bir söylemle Çoklu Giriş onayladı. Bu oranın düşürülmesi ile beraber “eosio.savings” adresinde bulunan EOS kripto para biriminin 15/21 Blok Üreticisinin gün içinde kısa süren onayıyla yakılmasına karar verildi. Yaklaşık 140 milyon dolar değerinde 34.1 milyon EOS yakıldı. Yani bir daha kullanılmamak üzere yok edildi.

Ancak bu yakma işlemi EOS’un fiyatında kısa süreli bir yükseliş sağladı. Bu tarz arz miktarını azaltma işlemleri fiyatta büyük olumlu etki yapmaktadır. Yakma işlemini gösteren detay ise aşağıdaki görselde yer alıyor. Total arz miktarından 34.1 milyon EOS azaldıktan sonra toplamda 920.4 milyon adet EOS dolaşımda yer alıyor.

140 milyon dolar değerinde EOS yakılması hakkındaki görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagramTelegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

 

İlginizi Çekebilir

Kripto para şirketlerinden üniversitelere bağış

Çin en iyi ve en kötü kripto paraları açıkladı

En büyük 10 kripto para – 23 Şubat 2020

“140 milyon dolar değerinde EOS yakıldı” için 0 yanıt

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir