İşte iPhone SE 2 fiyatı ve çıkış tarihi!

 İşte iPhone SE 2 fiyatı ve çıkış tarihi!

Ünlü Apple analisti Ming-Chi Kuo’nun son araştırma raporunu yayınladı. Raporda, iPhone SE 2 çıkış tarihi, özellikleri ve fiyatı yer aldı. iPhone 6’dan sona değişen kasa yapısı kabul gördü. Ancak iPhone 5 ve iPhone 5S’in köşeli ve küçük ekranlı tasarımının tamamen bitmesi bazı kullanıcıları üzmüştü. Bunun üzerine Apple, 2016 yılında özellik bakımından iPhone 6S, kasa tasarımı olarak iPhone 5S’in birleşmesiyle oluşan iPhone SE piyasaya sürülmüştü. Şu an kullanıcılar iPhone SE 2’yi bekliyorlar. İşte iPhone SE 2 fiyatı ve çıkış tarihi sizlerle buluşma zamanın geldiğini düşünüyoruz.

İşte iPhone SE 2 fiyatı ve çıkış tarihi!

Ming-Chi Kuo’nun raporunda iPhone SE 2, 2020 yılının ilk çeyreğinde ve 399 dolar (ülkemizde bu fiyat 4000-5000 lira arasında olması bekleniyor) fiyatla sunulacağı bilgisi yer aldı. 

 

iPhone SE 2’nin iPhone 8’e benzeyeceği iddia ediliyor.

 

iPhone SE 2 Özellikleri

Apple bu sefer iPhone 8 kasa tasarımını iPhone 11 özellikleriyle buluşturacak. Yani A13 işlemci ve 3 GB RAM’e sahip olacak. Apple, iPhone 8’den sonra Touch ID yerine Face ID kullanmaya başlayarak ‘home’ düğmesini telefonlarından kaldırmıştı. iPhone SE 2’de Face ID ile kullanılmaya sunulması muhtemel görünüyor. Telefonda ise ‘home’ düğmesinin kullanılmaması bekleniyor.

Tabii her şey şu an tahminlerden ibaret durumda. Ancak Apple’ın satışlarını arttırmak için bu cihazı çıkarmasına kesin gözüyle bakılıyor.

 

Kaynak

 

İlginizi Çekebilir 

iPhone SE 2 ne zaman çıkacak?

Şarjının 1 hafta bitmediği iddia edilen telefon!

Google Pixel 4 ve Google Pixel 4 XL özellikleri ve fiyatı

 

 

Gökhan Kaya

0 Comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir