iPhone 11 serisinin Türkiye’ye geliş tarihi açıklandı

 iPhone 11 serisinin Türkiye’ye geliş tarihi açıklandı

Apple Event’de tanıtılan ve merakla beklenen iPhone 11 serisinin ve Watch 5’in Türkiye’ye geliş tarihi açıklandı.

ABD merkezli teknoloji devi Apple, Eylül ayında düzenlediği bir etkinlikte iPhone 11 serisini, Watch 5’i tanıtmış ve yetinmeyip iOS 13’ü hayatımıza soktu. Daha sonra iOS 13’ü belirli cihazlarda kullanıma sunarak adından son 1 ayda epey söz ettirdi.

İşte iOS 13’e sahip olan cihazlar

Apple’ın yeni ürünleri ABD ve birkaç ülkede satın alınabiliyor ama Türkiye’de hala satışa sunulmuş değil. Apple şirketinden bu konuyla ilgili kısa bir süre önce açıklama yapılarak iPhone 11 serisinin ve Watch 5 cihazının Türkiye’ye geliş tarihi açıklandı.

Açıklamada bahsi geçen cihazlar iPhone 11, iPhone 11 Pro, iPhone 11 Pro Max ve Apple Watch series 5.

Ne zaman Türkiye’ye gelecekler?

Apple tarafından yapılan açıklamada iPhone 11 serisi ve yeni nesil akıllı saat Watch series 5’in Türkiye’ye 18 Ekim tarihinde giriş yapacağı ve satışa sunulacağı öğrenildi.

Peki iPhone 11 serisinde ne yenilikler yapılmıştı?

Apple’ın tanıttığı yeni iPhone modelleri, piyasadaki en güçlü işlemci olaran tanıtılan A13 Bionic isimli yeni işlemciye sahip olacak. Bu işlemci cihazlara Deep Fusion gibi pek çok yenilik katacak.

Not: Deep Fusion, çekilen fotoğrafı 8 kez art arda çekip daha sonra piksel piksel inceleyerek en detaylı ve en iyi kareleri bir araya getirerek en iyi fotoğrafı sunan yapay zeka teknolojisidir.

iPhone 11 serisinin ve Watch 5’in tahmini fiyatını öğrenmek için aşağıdaki linklerden haberlerimize bakabilirsiniz.

iPhone 11 tanıtıldı.

iPhone 11 Pro tanıtıldı.

iPhone 11 Pro Max tanıtıldı.

Apple Watch Series 5 tanıtıldı!

 

Gökhan Kaya

0 Comment

  • […] Apple bu sefer iPhone 8 kasa tasarımını iPhone 11 özellikleriyle buluşturacak. Yani A13 işlemci ve 3 GB RAM’e sahip olacak. Apple, iPhone 8’den sonra Touch ID yerine Face ID kullanmaya başlayarak ‘home’ düğmesini telefonlarından kaldırmıştı. iPhone SE 2’de Face ID ile kullanılmaya sunulması muhtemel görünüyor. Telefonda ise ‘home’ düğmesinin kullanılmaması bekleniyor. […]

  • […] Apple bu sefer iPhone 8 kasa tasarımını iPhone 11 özellikleriyle buluşturacak. Yani A13 işlemci ve 3 GB RAM’e sahip olacak. Apple, iPhone 8’den sonra Touch ID yerine Face ID kullanmaya başlayarak ‘home’ düğmesini telefonlarından kaldırmıştı. iPhone SE 2’de Face ID ile kullanılmaya sunulması muhtemel görünüyor. Telefonda ise ‘home’ düğmesinin kullanılmaması bekleniyor. […]

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir