iPhone SE 2 ne zaman çıkacak?

 iPhone SE 2 ne zaman çıkacak?

iPhone SE 2016 yılında çıktı ve iPhone 5’in kasa tasarımıyla iPhone 6S’in özelliklerine sahip bir telefondu. iPhone 6’la birlikte değişen kasa tasarımını beğenmeyen müşterilerin en çok beğendiği modellerden biri iPhone SE olmuştu. Tek elle kullanılabildiği için özellikle tercih ediliyordu. Son zamanlarda iPhone SE 2’in ne zaman çıkacağı merak konusu olmuş durumda. iPhone SE 2 ne zaman çıkacak?

iPhone SE 2’de olması muhtemel özellikler

Apple bu sefer iPhone 8 kasa tasarımını iPhone 11 özellikleriyle buluşturacak. Yani A13 işlemci ve 3 GB RAM’e sahip olacak. Apple, iPhone 8’den sonra Touch ID yerine Face ID kullanmaya başlayarak ‘home’ düğmesini telefonlarından kaldırmıştı. iPhone SE 2’de Face ID ile kullanılmaya sunulması muhtemel görünüyor. Telefonda ise ‘home’ düğmesinin kullanılmaması bekleniyor.

iPhone 8

Analistlerin tahminlerine göre iPhone SE 2 satışlarıyla kendini ön plana çıkaracak. iPhone SE 2’nin 30-40 milyon adet satış yapması bekleniyor.

iPhone SE 2 ne zaman çıkacak? İşte Fiyatı:

Apple herhangi bir resmi açıklama yapmış değil ancak 2020’nin ilk aylarında iPhone SE 2’nin kullanıcılarla buluşması bekleniyor. iPhone 11’in 699 dolarlık Giriş seviyesi fiyatından daha uygun fiyatlı olacak. Yani ülkemizde vergilerle beraber 4-5 bin lira aralığında olması bekleniyor.

 

Kaynak

 

İlginizi Çekebilir

Redmi 8 fiyatı ve özellikleri sızdırıldı

Samsung Galaxy A70s tanıtıldı

Xiaomi Mi Mix Alpha tanıtıldı!

 

Gökhan Kaya

0 Comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir