Huawei satış rakamlarını açıkladı

 Huawei satış rakamlarını açıkladı

Huawei satış rakamlarını açıkladı ve 200 milyon telefon satışına ulaştıklarını belirtti. Ayrıca bu miktara geçen seneye göre yaklaşık 2 ay daha erkenden ulaştığını belirtti.

Huawei ABD-Çin ticaret savaşlarından en çok etkilenen şirket olmasına rağmen açıkladığı satış rakamlarıyla başarı bir yıl geçirdiğini kanıtlamış oldu. Amerika Birleşik Devletleri‘nin Çin’le birlikte karşılıklı olarak birbirlerine uyguladıkları ticari kotalar yüzünden Huawei adeta iki arada bir derede kaldı. Google, hükümet baskısından dolayı Huawei cihazlarındaki Android sisteminin daha fazla kullanamayacağını açıklamıştı.

Daha sonra hükümetin özel izniyle kısa süreli periyotlarda Android sistemi telefonlarda çalışmaya devam etmiş, bugün Huawei’nin yapmış olduğu açıklamada ise Android’in kullanımına devam edileceği açıklanmıştı.

Huawei satış rakamlarını açıkladı ve ilk 9 aylık süreçte gelirlerinin geçen seneye göre yüzde 24 arttırdığını belirti. Yüzde 26 yükselişle 185 milyonluk akıllı telefon sevkiyatına ulaştığını duyuran Huawei dün sabah yeni bir açıklama daha yaptı.

Çinli şirket, Mart ayında açıklanan P30 serisinin ve geçen yıl piyasaya çıkan Mate 20 serisinin öncekilerden daha iyi satıldığını bildirdi. Şirket 200 milyon adet satışı geçen seneye göre 64 gün önceden ulaştı. 200 milyon adetlik satış Huawei’nin kendi pazarında ne kadar başarılı olduğunu herkese göstermiş oldu. Önde gelen analiz firması IDC’nin raporuna göre Huawei, Dünya’nın en değerli 47. markası olmuştu.

 

İlginizi Çekebilir 

Mark Zuckerberg’den Libra açıklaması

Huawei Android ile devam edecek

Microsoft’tan Android açıklaması

 

Gökhan Kaya

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir