DataStax’a Google’dan CEO transferi

DataStax’a Google’dan CEO transferi

ABONE OL 

DataStax‘a Google’dan Chet Kapoor’u transfer olarak gelecek vizyonunu hayata geçirmeyi planladığını açıkladı.

Google CEO’su Chet Kapoor bu hafta başında DataStax’a yeni CEO olarak işe başladığını açıkladı. Bu lider değişikliği, DataStax’ın geleneksel hayran kitlesinin ötesinde çekiciliğini genişletme konusunda büyük çabaların bir parçası olarak adlandırıldı.

Kaliforniya merkezli veri yönetim şirketi DataStax, bu yılın başlarında CEO mevkisi için geniş bir kişi havuzu oluşturdu. Oluşturulan havuzdan Google’ın eski CEO’su Chet Kapoor, bu havuzun seçilen ismi oldu.

DataStax’ın kurucu ortağı Jonathan Ellis ve şirketin yönetim kurulu tarafından yapılan açıklamada şirketin yeni CEO’sunun Kapoor olduğunu ve bu değişikliğin vizyon açısından şirkete çok şey katacağını belirtti.

DataStax’a Google’dan geçen Kapoor, Google’da son üç yılını başkan yardımcısı olarak geçirdi. Burada yapay zeka ile çalışan ürünleri eğitim sektöründe kullanabilmek için beş yıllık bir planı vardı.

 

DataStax nedir?

DataStax, şirketlerin beklentilerinin yüksek olduğu ve her gün yeni yeniliklerin gerçekleştiği hızla değişen bir dünyada rekabet etmelerine yardımcı oluyor. Şirket içi, karma ve çoklu bulut dağıtımlarında deneyimli bir ortaktır ve bir dizi dağıtılmış veri yönetimi ürünleri ve bulut hizmeti sunar.

Kısacası işletmelere raporlar vererek veri sayımını ve performanslarını daha düzenli şekilde tutan bir veritabanı.

Capital One, Cisco, Comcast, Delta Havayolları, eBay, Macy’s, McDonald’s, Safeway, Sony ve Walmart dahil olmak üzere dünyanın önde gelen işletmelerinin 400’den fazlası, herhangi bir bulut üzerinde dağıtılabilecek modern uygulamalar oluşturmak için DataStax’ı kullanıyor.

Apache Cassandra

Apache Cassandra, benzeri görülmemiş bir hız, esneklik ve güç sunar. DataStax’in tabanıdır. Günümüzün en zorlu uygulamalarının ihtiyaç duyduğu yüksek kullanılabilirlik, performans ve doğrusal ölçeklenebilirliği sunan dağıtılmış bir veritabanıdır. Bulut servis sağlayıcıları, veri merkezleri ve coğrafyalarda operasyonel basitlik ve zahmetsiz çoğaltma sunar ve hibrit bulut ortamlarında saniyede saniyede eşzamanlı işlem ve bilgi birikimi yapabilir.

Google, Amazon ve Facebook’ta işten geliştirilen Cassandra, Disney, IBM, The New York Times, Hulu, Spotify ve Twitter gibi lider şirketler tarafından kullanılıyor.

 

İlginizi çekebilir

Xiaomi her telefonda 5G kullanacak

Honor 20 Lite Youth Edition tanıtıldı

Huawei P40 çift işletim sistemiyle gelecek

“DataStax’a Google’dan CEO transferi” için 0 yanıt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.