Huawei Android ile devam edecek

 Huawei Android ile devam edecek

Huawei Android ile yola devam etmek istediğini yapılan bir açıklamada belirtti.

ABD’nin ticaret yasağı yaptırımı nedeniyle sıkıntılı dönemlerden geçen Huawei, HarmonyOS’u duyurduğunda yeni çıkan cihazların kutularından HarmonyOS ile çıkacağını belirtmişti.

Daha sonra kendi işletim sistemi henüz hazır olmadığı için Mate 30 ve Mate 30 Pro cihazlarını da Google uygulamaları olmadan Android işletim sistemi ile çıkartmıştı.

Bu durum Çin pazarındaki kullanıcıları etkilemese de Avrupa pazarındaki kullanıcılar için büyük bir dezavantaj.

Huawei Android ile devam etmek istiyor

Huawei’den ilerleyen dönemlerde Google ile çalışıp çalışmayacağı konusunda henüz resmi bir açıklama gelmedi. Ancak Huawei cephesinden ilginç bir açıklama geldi.

Huawei Medya ve İletişimden Sorumlu Başkan Yardımcısı Joy Tan, başka bir işletim sistemine geçmede bir kaç yıllık çalışmanın yeterli olmayacağını belirtti. Aynı zamanda bu değişikliğin kullanıcı güvenine de zarar vereceğinden de korktuklarını belirtti.

Android işletim sistemini değişmeyi düşünmediklerini de aktaran Joy Tan, “Android’e alternatif bir işletim sistemi geliştirmek uzun yıllar alır.” açıklamasını yaptı.

200 milyon satışını aştılar

Geçtiğimiz hafta yılın ilk 9 ayı sonuçlarını açıklayan Huawei, gelirlerini yüzde 24 arttırdığını belirtti. Yüzde 26 yükselişle 185 milyonluk akıllı telefon sevkiyatına ulaştığını duyuran Huawei bu sabah yeni bir açıklama da yaptı.

Huawei Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, geçen yılın tamamında ulaşılan 200 milyon barajının bu yıl 64 gün erkenden geçildiğini ifade etti.

 

İlginizi çekebilir

PUBG, Global Championship’in detaylarını açıklandı

Kanada Merkez Bankası’ndan kripto para hamlesi

En sağlam telefon: DOOGEE S68 Pro

Gökhan Kaya

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir