Xiaomi her telefonda 5G kullanacak

 Xiaomi her telefonda 5G kullanacak

Xiaomi 2010 yılında kurulmasına rağmen adını en iyi akıllı telefon üreticileri arasına yazdırdı. Telefon üretmek dışında birçok özelliğiyle öncü olma yolunda da ilerliyor. Xiaomi her telefonda 5G kullanacak.

5G’nin yer aldığı Xiaomi Mi 9 Pro ile ilk en ucuz 5G’li telefonu üretmişti. Xiaomi bu defa yine bir öncülük yapıp 2020 yılında üreteceği tüm fiyat segmentlerinde 5G’yi kullanacak. Xiaomi, ilk kez kullandığı 5G’nin yer aldığı Xiaomi Mi 9 Pro’ya yoğun talep olduğunu ve tedarikte sorun yaşadıklarını açıklamıştı. Xiaomi, 4G teknolojisine sahip telefonların 2020 yılından itibaren satışlarının düşeceğini öngörüyor. Bu sebepten dolayı önümüzdeki yıl üretilecek tüm telefonlarında 5G teknolojisini kullanacak.

 

Xiaomi her telefonda 5G kullanacak

 

5G bize ne sunuyor?

5G bize daha hızlı bir mobil internet hızı sağlayacak. 5G ile gelmesi beklenen hız şu an ki internet hızından yaklaşık 1000 kat daha hızlı.

4G LTE saniyede 1 gigabit veri aktarabiliyor, yani kısa bir HD film indirmeniz, kusursuz koşullarda yaklaşık 1 saat sürebiliyor. Ama 4G’nin maksimum hızına çoğu zaman ulaşamıyoruz.

5G, indirme hızını saniyede 10 gigabit çıkarıyor. Tabii ki bu hız olumsuz faktörlerden etkilenecek ve muhtemelen bu teorik hıza her zaman ulaşamayacak ama 4G’den çok daha hızlı olacağı kesin.

 

İlginizi Çekebilir

HTC kripto para telefonu çıkarıyor: Exodus 1S

Snapdragon 865 işlemcili ilk telefon tanıtıldı

OnePlus 8 Pro özellikleri belli oldu

Gökhan Kaya

0 Comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir