MacBook Pro 16 inç’le geliyor

 MacBook Pro 16 inç’le geliyor

MacBook Pro diz üstü bilgisayarın 16 inçlik versiyonunun üretime girdiği ve yeni modelin şu anda Quanta tarafından yapıldığı, Ekim ayının sonunda ya da Kasım ayının başında piyasaya sürülme potansiyeliyle üretildiği bildirildi.

2019 yılının başından beri söylentileri olan MacBook Pro 16 inç, Apple için daha büyük notebook’lar sunmanın bir ön gösterimi olacak. Yeni cihaz, şirket tarafından sunulan 15 ve 13 inçlik modellerden daha büyük bir ekran ile sunulacak.

Tedarikçi firma tarafından yapılan açıklamada lansmanın kısa sürede yapılacağı açıklandı.

Cihaz hakkında bazı merakları da gideren açıklamada ultra ince çerçeve tasarımına sahip olacağı belirtildi. Ayrıca işlemcisini de Intel’den tedarik edecek olan Apple “Coffee Lake” ve “Ice Lake” işlemcilerinden  birini seçeceği belirtildi.

(Coffee Lake Intel’in 8. nesil, Ice Lake ise 8. nesil işlemcileridir.)

Aslında bu yeni cihaz kullanıcılar için bir devrim sunmuyor. Eski cihazlardan görünüm olarak pek bir farkı olmayan yeni notebook’un daha ince bir çerçeve tasarımı olması, 16 inç olarak daha büyük bir ekranı olması ve yenilenmiş klavye tasarımı dışında pek değişen bir durumu yok.

Ekran olarak TFT LCD ekran kullanılacağı belirtilen yeni üründe 8 çekirdeğe kadar özelleştirme imkanı sunulacak.

LG Display tarafından üretilen ekranda 3072×1920 piksel çözünürlük sunulacak ve şarj olarak 96W USB-C şarj cihazı ile satışa sunulacağı belirtiliyor.

(Kaynak)

 

İlginizi çekebilir

GTA 5 PS Store’da indirime girdi

WhatsApp’ın Türkiye’deki kullanıcı sayısı açıklandı

Güncel Netflix istatistikleri

Gökhan Kaya

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir