Snapdragon 865 işlemcili ilk telefon tanıtıldı

 Snapdragon 865 işlemcili ilk telefon tanıtıldı

Snapdragon 865 teknoloji severler tarafından merakla bekleniyordu ve birkaç gün önce yapılan bir tanıtımda bazı meraklar giderildi.

Çin merkezli lüks akıllı telefon üreticisi 8848, iki gün önce Pekin’de gelecek planlarını yayınladığı bir etkinlik düzenledi. Bu yıl 5. yılını kutlayan şirket, ilk 5G tabanlı akıllı telefonu olan 8848 Titanium M6‘yı tanıttı.

8848 Titanium M6 şirketin ilk 5G akıllı telefon özelliği dışında dünyanın da ilk Snapdragon 865 yonga setini kullanan telefon olacak. Snapdragon 865‘in Apple 13 Bionic’e yakın bir performans sunulacağı tahmin ediliyor.

Etkinlikte ise 5G’ye geçişte şöyle bir kolaylık yapılıyor; 5G geçiş planına abone oluyorsunuz. Abone olmak içinse şirketin mevcut en güncel telefonu olan Titanium M5 cihazını satın almanız gerekiyor. Daha sonra Titanium M6 akıllı telefon çıktığı zaman Titanium M5 ile aynı fiyata sahip olabiliyorsunuz.

Bu plana ise şirket isim olarak “5G Zero Distance” yani türkçesiyle “5G Sıfır Mesafe” adını vermiş.

8848 Titanium M6 cihazının bilinen özellikleri ise şöyle

  • 6.01 inç AMOLED ekran
  • Snapdragon 865 işlemci
  • 12 GB RAM
  • 1 TB depolama alanı
  • Şirketin iddiasına göre 100 MP fotoğraf çekebilen 64 MP’lik kamera

Bu bilgiler dışında herhangi bir bilgi yok bunun sebebi ise Qualcomm tarafından yeni yonga setinin 2020 yılına kadar piyasaya sürülmeyeceği olduğu düşünülüyor.

Şirketin tek yeniliği yeni yonga seti değil

8848 müşterilerine ne kadar önem verdiğini göstermek için de kişisel bir asistanlık hizmeti açıkladı. Diğer şirketler yapay zekalı akıllı asistanlar başlatırken 8848’in asistanlık servisi, müşterilerin isteklerini yerine getirecek olan gerçek insanlardan oluşuyor.

Şirket, akıllı asistanların insanlara yeterince iyi hizmet sağlayamayacağını düşündüğü için gerçek insanlardan oluşan kişisel bir asistanlık hizmeti vermeye karar verdiğini açıkladı.

 

8848 şirketinin yeni ürettiği ve 2020’de satışa sunacağı M6 cihazının fiyatı ve hangi ülkelerde satacağı henüz belli değil. Bu markayı ilk kez duyanlar bile olmuş olabilir çünkü ülkemizde daha önce bu firma herhangi bir ürün satışı yapmadı. Yani Snapdragon 855 işlemciye sahip olan ilk telefon 8848 Titanium M6 ülkemizde satılacak mı henüz net bir bilgiye sahip değiliz.

Ama gelişen teknoloji ve ülkemizde yeni teknolojik ürünlere olan ilgi bu durumu değiştirir mi zaman gösterecek.

(Kaynak)

 

İlginizi çekebilir

Google Pixel Buds tanıtıldı

Redmi 8 ve Redmi 8A ülkemizde satışa sunuluyor

iPhone 11 Pro Max’in maliyet fiyatı ortaya çıktı

Gökhan Kaya

0 Comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir