Mark Zuckerberg’den Libra açıklaması

 Mark Zuckerberg’den Libra açıklaması

Neredeyse her gün hakkında binlerce haber üretilen Libra, Amerika Birleşik Devletleri‘nde gündemin baş kahramanı rolünde. Birkaç gündür Amerika Birleşik Devletleri’nin ekonomisinin büyük borçlarının olduğu ve devlet tahvili satabilmek için dolar bastığı ortaya çıktı. Bu büyük ekonomik çıkmaz şu an dünyada pek hissedilmese de aslında dünya ekonomisinin çarklarını bozacak ve belki de ekonomik krize sebep olacaktır.

Bütün bu gelişmelerden sonra Facebook‘un sahibi ve CEO’su Mark Zuckerberg‘den açıklama geldi. Açıklamada Libra‘nın, bozuk olan bu ekonomik düzenin onarılmasına yardımcı olacağından ve birtakım sorunları çözeceğinden bahsediliyor. Mark Zuckerberg’den Libra açıklaması tam olarak şöyle:

 

Mark Zuckerberg’den Libra açıklaması:

“Libra piyasa yapıcılarını ve birliğin para politikasına müdahale edememesini sağlayacağını umuyoruz. Libra aynı zamanda ekonomik güvenlik ve istikrar düşünülerek tasarlanıyor. Kanun uygulayıcıların zincir içi faaliyetleri analiz edip müşteri bilginizi kontrol edebileceğini belirterek, mali suçlarla mücadeleyi mevcut sistemden daha iyi yapabileceğine inanıyorum. Finans sektörünün durgun ve ihtiyaç duyduğumuz yeniliği destekleyecek dijital bir finansal mimari yok. Bu sorunun çözülebileceğine ve Libra‘nın buna yardımcı olabileceğine inanıyorum.”

Bütün bu açıklamalarının ardından Libra projesinin engellenmesine devam edilmesi halinde Çin’in dijital parasının ABD’nin önüne geçeceğini söyledi.

 

Kaynak

 

İlginizi Çekebilir

HTC kripto para telefonu çıkarıyor: Exodus 1S

Bitcoin 18 milyon adete ulaştı

Kanada Merkez Bankası’ndan kripto para hamlesi

 

Gökhan Kaya

0 Comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir